FC Slovan Liberec | Jestli budeme hrát to, co máme, musíme Šmonu přehrát, věří David Pavelka
Menu Další Zavřít Zavřít
31.07.2015

Jestli budeme hrát to, co máme, musíme Šmonu přehrát, věří David Pavelka

Lukáš Michalík
Liberec - Poprvé v Evropských pohárech nastoupil David Pavelka proti Kirjat Šmoně v roli kapitána našeho týmu. Dlouhou dobu téměř ideální premiéra zhořkla liberecké osmičce až v samotném závěru. "Samozřejmě, ta branka je pro ně v pohárové matematice strašně důležitá, ale myslím si, že to v odvetě musíme zvládnout i tak," tvrdí opora středové řady.

Davide, jak moc mrzí ten snižující gól?
Mrzí hodně. Měli jsme to ve svých rukou, byl to pro nás krásně rozehraný zápas. I když nám chyběla větší kvalita v ofenzivní fázi, myslím si, že to mohlo skončit vyšším rozdílem. Šmona hrozila jen z brejků, nebo po našich chybách, jinak do toho gólu nic neměla. Samozřejmě, ta branka je pro ně v pohárové matematice strašně důležitá, ale myslím si, že to v odvetě musíme zvládnout i tak.

Myslíš si tedy, že kvalita je na vaší straně?
Troufnu si říci, že za tu dobu, co jsem tady a měli jsme možnost evropské poháry hrát, tak jestli přes takovýto tým nepřejdeme, tak v Evropě nemáme co dělat.

Nepovolili jste trochu po změně stran?
To si nemyslím. Naopak, řekl bych, že jsme šli více za gólem a hráli více otevřeně, z čehož pramenily brejky soupeře.

Myslíš si, že když předvedete váš klasický standardní výkon, tak to bude stačit k postupu?
Pevně v to věřím. V prvním poločase jsme z nich měli trochu respekt, protože když jsme koukali na video, tak vypadali zajímavě, hodně drželi balón. Ale v reálu si myslím, že ten respekt byl větší, než měl být, a že jsme na ně měli více vlétnout, protože jestli budeme hrát to, co máme, tak je musíme přehrát.

V zápase jsi měl několik slibných příležitostí...
Měl jsem tam dvě nebo tři, každá šance mrzí. Ve druhém poločase jsem tam navíc ztratil jeden balón a samozřejmě v takovémto zápase, kdy rozhoduje každá branka, to mrzí dvojnásob.

Jaké prostředí očekáváš v izraelské odvetě?
Co si pamatuju, tak hráli na cizím stadionu a moc lidí tam nebylo, což by pro nás možná taky mohla být výhoda. Na druhou stranu, co se týče klimatických podmínek, je to tam trochu divočina. Doufám ale, že se s tím vypořádáme a zvládneme to tam, protože ten postup opravdu moc chceme a myslím si, že lehčí cesta do dalšího předkola nás ani potkat nemohla.

K jakemu soupeři bys Hapoel přirovnal?
K žádnému ligovému týmu bych si je přirovnávat netroufl, ale když si vzpomenu, jak jsme se tady trápili s Rigou, tak si myslím, že ti nás prověřili mnohem více. Přitom z těch jsme takový respekt jako ze Šmony neměli.

Nemusel jsi jako kapitán na Davida Hovorku po té jeho chybě zvýšit hlas?
Ne, to vůbec. Po jeho chybě vlastně ani gól nevznikl. Gól vznikl po souboji ve středu hřiště, kde si myslím, že byl jasný faul na Isaaca, z čehož pramenila ta šance a navíc tam pak ještě došlo k teči. Rozhodčí zvolil takový zvláštní metr, některé jasné fauly nepískal a naopak některé polosouboje posoudil jako faul. Možná jsme si o to ale koledovali tím, že jsme nepřidali třetí gól.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Seco GROUP Lékárna Svět
Mediální partneři
Beat radio Kalendář Liberecka