FC Slovan Liberec | Jsem si jistý, že to byl gól, hlásí Pešek přesvědčeně
03.08.2019

Jsem si jistý, že to byl gól, hlásí Pešek přesvědčeně

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Nastoupil až do druhého poločasu v 70. minutě a pořádně rozhýbal hru na kraji zálohy. V 86. minutě dle jeho názoru vyrovnal, ale rozhodčí byli proti. Jeho tvrdá rána se od břevna odrazila někam k brankové čáře a asi navždy zůstane záhadou, jestli na nebo za ní. "Kdyby bylo na zápase video, je to gól," je přesvědčený mladý záložník.

Jak hodnotíš utkání proti Olomouci?

Dostali jsme gól jako první. Chtěli jsme na něj odpovědět brankou. Dočkali jsme se jí pozdě, ale pan rozhodčí jí neuznal nebo to neviděl. Nevím. Tím pádem jsme prohráli 0:1.

Jak jsi viděl inkriminovaný moment po tvé střele do břevna?

Já jsem to viděl dobře. Spoluhráči to taky viděli. Okamžitě jsme běžel za panem rozhodčím, ten mi řekl, že to viděl stejně jako já, ale gól neuznal.

Rozhodčí ti řekl, že viděl míč za brankovou čarou?

Ne. On mi doslova řekl, že to viděl stejně jako já. To byla jeho odpověď.

Jsi si jistý, že si míč viděl za brankovou čarou?

Ano, jsem si jistý.

Cítíte křivdu po zápase?

Bohužel se s tím nic nedá dělat. Takový je fotbal. My si akorát sami můžeme udělat obrázek o rozhodčích. Viděli jsme, jak pískali celý zápas. Já to raději nebudu komentovat.

Byla to jedna z více šancí. Co ale chybělo k tomu, abyste dali více branek a nemuseli se trápit až do konce?

Gólový náskok Olomouce jsme chtěli co nejrychleji smazat. Bohužel se nám to nedařilo. Byly tam náznaky, ale nebyli jsme efektivní.

Myslíš si, že kdyby bylo na zápase přítomno video, skončilo by utkání remízou 1:1?

Asi určitě, protože videoasistent by dal pokyn k přezkoumání a viděli by jasný gól.

Je to podle tebe spravedlivé, když je video pouze na 4 z 8 utkání?

Teď se ukázalo, že není. Přišli jsme o body. Mohli jsme fanoušky dostat do varu. Dostat se do tlaku a třeba zápas otočit. Takhle z toho není vůbec nic.