FC Slovan Liberec | Lukáš Pokorný: Probudili jsme se až po prvním gólu
Menu Další Zavřít Zavřít
20.09.2015

Lukáš Pokorný: Probudili jsme se až po prvním gólu

Dominik Jakubec
Liberec - Na čtvrteční prohru s Bragou zareagoval náš tým nejlépe, jak mohl - vysokou výhrou nad Příbramí 3:0. "Máme díky tomu klid na další práci, nečeká nás nic jednoduchého," říká stoper Lukáš Pokorný, který se postaral o první (a také vítězný) gól.

Lukáši, čím to bylo, že se vám v úvodu nedařilo najít recept na příbramskou obranu?
Vstup do utkání jsme neměli příliš vyvedený. Bylo to úplně jinak, než jsme si řekli, čímž jsme byli možná trochu překvapení. Gól nás podle mě vysvobodil, do té doby jsme prakticky nic neměli on v podstatě také padl tak trochu z ničeho. Pak už jsme začali hrát svůj fotbal, který jsme chtěli předvádět od začátku.

Je důležité, že jste na porážku v Evropské lize zareagovali vysokou výhrou?
V Evropské lize asi nikdo nečeká, že bychom vyhrávali každá zápas. My to máme oddělené, samostatně jde Evropa a pak liga. Chtěli jsme navázat na tu sérii, kterou máme v lize, a to nám poměrně suverénně vyšlo. Teď díky tomu máme klid na další práci.

Lukáš Pokorný

Plzeň jste nechali na druhém místě pár hodin, teď jste tam zpět. To je asi příjemný pohled?
(úsměv) Samozřejmě, ale je to pořád ještě v podstatě začátek soutěže. Tabulka je hodně zkreslená, dost týmů je natěsnaných s malými odstupy. Vyloženě vypovídající hodnotu to ještě nemá, ale i tak jsme za druhé místo rádi.

Příbrami chyběl Roman Bednář, který je jinak lídrem její ofenzivy. Mělo to na zápas velký vliv?
Od soboty už jsem si v hlavě trochu probíral souboje s ním, jako to dělám před každým zápasem. Trochu jsem s ním počítal, ale v zápase jsem ho pak nenašel. Místo něj hrál Had (Vojtěch Hadaščok), který je úplně jiný typ, hraje rychlostně a dobře si zabíhá, takže to také nebylo nic snadného.

Vloni tento tým bojoval do poslední chvíle o poháry, teď jste je porazili 3:0. V čem ta změna spočívá?
My i Příbram jsme se velmi změnili. Od nich odešla spousta hráčů, kteří tam tvořili osu týmu, k nám zase hodně kluků přišlo. Naše doplnění se zřejmě ukazuje jako dobrá varianta. Před rokem jsme za podzim měli zhruba stejně bodů, jako teď, je to úplně něco nového. Hlavně v tom musíme pokračovat, protože věřím, že na ty nejvyšší příčky máme. Když budeme i nadále pracovat stejně, jako doteď, tak tu šance rozhodně je.

Jaké to bude nyní přepnout na domácí pohár?
Musíme si s tím poradit. Je tu široký kádr, sestava se jistě obmění. Musíme hrát každý zápas naplno, nikdy totiž nevíme, která soutěž se nám v konečném důsledku může hodit. Minulý rok jsme se díky poháru dostali tam, kde jsme teď, a i letos se na něj chceme plně soustředit. Nehrozí, že bychom ho podcenili.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Niosport ITADECO
Mediální partneři
Hattrick Liberecká drbna
×
Odehráno v 17:00
FC Slovan Liberec
FK Mladá Boleslav