FC Slovan Liberec | Máme skvělou partu. Hrajeme dobře a sbíráme body, ohlíží se za utkáním i celým podzimem gólman Kolář
Menu Další Zavřít Zavřít
03.12.2017

Máme skvělou partu. Hrajeme dobře a sbíráme body, ohlíží se za utkáním i celým podzimem gólman Kolář

Tomáš Honzejk
LIBEREC - V posledním podzimním kole HET ligy se mezi liberecké tyče opět postavil Ondra Kolář. Povedlo se mu vychytat již šestou nulu v sezóně, což ho řadí mezi nejlepší gólmany ligy. "Jsem rád za další čisté konto a hlavně vítězství týmu," hodnotí zápas mladý gólman Slovanu.

Jste teprve druhý tým, který na podzim dokázal Olomouc porazit. Jak cenná výhra to je pro Slovan?
Je to velmi cenná výhra. Chtěli jsme se přiblížit Olomouci, což se nám povedlo. Ztrácíme na ně dva body a doufám, že je na jaře přeskočíme a budeme bojovat o přední příčky. Chtěli bychom v příští sezóně hrát evropské poháry a byla by škoda to ´prokaučovat´.

Jak nepříjemný zápas to pro tebe byl v tak chladném počasí, kdy jsi neměl moc práce?
Byl to hodně nepříjemný zápas. Byla zima a já měl navíc problém, že jsem si udělal něco s vazy v kotníku a musel to mít zatejpované. Chtěl jsem poslední zápas odchytat. Jsem rád, že jsem udržel nulu a povedlo se nám vstřelit gól a zvítězit.

Trenér věděl o tvém problému?
Ano věděl. Šel jsem dříve z rozcvičky, abych to zatejpoval a doufal, že vydržím celý zápas.

Jak tě to omezovalo při zápase?
Ten tejp samozřejmě trochu omezuje, protože ta noha je zpevněná a nedá se s ní tolik hýbat. Když jsem odkopával levou nohou, snažil jsem se dát co největší ránu a neřešil tolik, kam to poletí.

Která situace pro tebe byla nejtěžší?
Na konci v 85. minutě, když jsem rukou reflexivně vyrazil míč do strany. To byl pro mě nejdůležitější zákrok.

Při něm tě tejp nijak neomezoval?
Vůbec ne. Já jsem se snažil to nevnímat. Při zápase, když ve vás proudí adrenalin to ani nevnímáte. Pouze při odkopech byl ten handicap na levé noze cítit.

Ještě šance Plška z 68. minuty. Bylo těžké ho vystát?
Já jsem si schválně otevíral přední tyč a chtěl jsem ho tam natlačit, abych mohl reflexivně vystrčit nohu. Nakonec jsem ji i vystrčil, ale myslím si, že kdyby trefil bránu, tak bych to nejspíš neměl. Čekal jsem do poslední chvíle. Trenér brankářů mě to učí, protože dříve jsem s tím měl problémy.

Čekal jsi, že budeš mít tak málo práce?
Čekal jsem podobný průběh zápasu. Věděl jsem, s čím jdeme do zápasu. Že na ně nalezeme, budeme presovat a nebudeme je chtít do ničeho pouštět. Takže jsem moc práce ani nečekal.

Možná kdyby hrál Chorý, tak by jsi to měl těžší.
Chorý je výborný hráč. Nepříjemný ve vzduchu, vysoký, sklepává balóny do strany a má dobré zakončení. Já byl rád, že proti nám nehrál.

Chvílemi to vypadalo, že Liberec předčasně slaví. V 65. minutě vypukl za tribunou ohňostroj. Víš, čí je to práce?
Nevím, kdo za tím stojí. Samozřejmě jsem si toho všiml, jelikož to byly velké rány.

Zápas byl zároveň rozlučkou s Janem Nezmarem. Jak jsi to prožíval?
Je to pro mě těžké. Jsem tu strašně dlouho. Honzu jsem potkával na hřišti i mimo něj. Vím, jak hrál a jaký to je člověk. Pro Liberec toho udělal strašně moc a je škoda, že odchází. Na druhou stranu Slavia je velká výzva. V tomto ohledu ho chápu a přeji mu hodně štěstí do budoucna.

Jak hodnotíš liberecký podzim?
Dle mého to je velmi vydařený podzim. Před sezónou se říkalo, že nemáme moc dobrý tým. Spekulovalo se, že budeme hrát na spodku tabulky. My jsme se ale semkli, máme skvělou partu. To se odráží i na našich výkonech na hřišti. Hrajeme dobře, sbíráme body a pohybujeme se na pohárových příčkách.

Čekáš hodně změn během zimní přestávky?
Tak víme, jak to v Liberci chodí. Nějaké změny nejspíš nastanou. Já doufám, že se ten kádr udrží co nejvíce pohromadě, popřípadě ještě posílíme a dotáhneme to do finiše.

Nemluvil už Jan Nezmar s někým z kabiny o možném přesunu do Slavie?
Vůbec ne. Tohle jsme neřešili. V zimní přestávce bude dost času na řešení přestupů. Já ale doufám, že se tým udrží co nejvíce pohromadě.

Nebojíš se odchodu trenéra Trpišovského?
Víme, že se spekuluje o nabídkách jak ze zahraničí, tak z české ligy. My doufáme, že ho Slovan udrží, protože by byla škoda přijít o takového trenéra. Hrajeme pod ním moderní fotbal, sbíráme body a vyplácí se to.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Denso Progres
Mediální partneři
Rádio Černá Hora Rengl
×
Dnes v 13:00
FC Slovan Liberec
AC Sparta Praha