FC Slovan Liberec | Michael Rabušic: Klidně to mohlo skončit i vyšším rozdílem
Menu Další Zavřít Zavřít
03.03.2016

Michael Rabušic: Klidně to mohlo skončit i vyšším rozdílem

Dominik Jakubec
Liberec - Utkání se Spartou se našemu týmu vydařilo. Ve 42. minutě sice Slovan prohrával, krátce po inkasované brance však dokázal vyrovnat Michael Rabušic. "Prostě jsem tam vlétnul a pokusil se míč procpat do sítě," popisoval "Rambo" daný moment.

Jsi spokojený s výkonem týmu?
Myslím si, že jsme hráli dobře. Je škoda toho prvního gólu, co jsme dostali. Naštěstí jsme ještě před poločasem stihli vyrovnat. Ve finále je trochu škoda, že jsme vyhráli pouze 2:1, měli jsme dost šancí a klidně to mohlo skončit i vyšším rozdílem. Odveta je ale pořád otevřená, vyhráli jsme a výhra se počítá.

Mohl bys popsat svůj gól?
Byla tam standardní situace, míč letěl ke mně a tak mi nezbývalo nic jiného, než tam prostě vlétnout a pokusit se balon procpat nějak do brány. Naštěstí se mi to povedlo.

Michael Rabušic

Zároveň ses těžko zvedal z trávníku, co se ti stalo?
Dostal jsem se do souboje s brankářem Millerem. Dal mi kolenem do zad, ale byl to obyčejný souboj, nic chtěného. Naštěstí jsem byl zpevněný a nic vážnějšího se mi nestalo. Navíc jsem dal gól, takže není důvod něco řešit.

Před inkasovanou brankou došlo ke spornému momentu, kdy byl v souboji sražen Egon Vůch. Po této situaci jste se hodně zlobili?
Samozřejmě jsem se hádal, že to byl faul, ale stoprocentně to nevím. Vždycky se na hřišti budete dohadovat za svůj mančaft, ale rozhodčí to nakonec posoudil tak, jak to posoudil. Mohli jsme se zlobit, jak jsme chtěli, ale stejně se to už nedalo změnit.

Vášně vzbudila také situace, kdy po souboji spadl Daniel Bartl ve vápně. Jak jsi viděl tento moment?
Zase, viděl jsem to z nějakých deseti metrů. Nelíbí se mi, že to rozhodčí nepískl, ale jistý si tím být nemůžu. Teď se podívám v televizi, jestli to faul byl, nebo nebyl, ale výsledek už stejně nezměním.

Je pro tebe vstřelená branka hodně důležitá?
Pro každého útočníka jsou góly důležité. Jaro jsem začal na Dukle a byl to zatím jediný zápas, který se nám nevydařil. Změnila se sestava a od té doby vyhráváme. Budu to mít těžké, ale uvidíme, jak to bude v dalších zápasech.

Spartu jste v této sezoně doma porazili už podruhé. Čím to je, že se vám proti ní tak daří?
Já jsem s nimi prohrál v Liberci snad jen jednou, když jsme hráli o titul. Prostě si na ně věříme. Přijde spousta lidí, tlačí nás, my se vyhecujeme a prostě víme, že neprohrajeme. (smích)


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Vavruška Hanke Čerti na Ještědu
Mediální partneři
rtm plus Hattrick