FC Slovan Liberec | Modro-bílý týden přináší souhrn nejdůležitějších událostí kolem jednotlivých kategorií
25.02.2014

Lukáš Michalík
Liberec - Soutěže jednotlivých kategorií se začínají rozjíždět, rubrika Modrobílý-týden se tak po krátké odmlce opět vrací. Dnešní vydání přináší souhrn výsledků A-týmu, juniorky a staršího dorostu U-19.

A tým

• Po zimní přestávce se opět rozpoutala fotbalová horečka a jarní soutěžní cyklus se naplno rozjel. Naši fotbalisté měli v minulém týdnu na programu dva velice těžké a důležité zápasy. Ve čtvrtek byl v rámci úvodního duelu šestnáctifinále Evropské ligy naším soupeřem nizozemský AZ Alkmaar. V neděli pak Slovan čekalo utkání 17. kola Gambrinus ligy, v němž na stadionu U Nisy hostil Mladou Boleslav.

• Úvodní minuty utkání s Alkmaarem byly z obou stran opatrné a vyjma několika rohových kopů toho příliš zajímavého k vidění nebylo. Hrálo se převážně ve středu hřiště, bez větších šancí, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Ve druhé půli Slovan zvýšil obrátky a dokázal i zahrozit. Především střely Budnika a Fleišmana řádně prověřily Estebana v brance Alkmaaru. Remízový zápas spěl do zaslouženého konce, když jeden z hostujících hráčů vyslal centrovaný míč směrem ke Kovářovi. Ten jej pouze vyrazil před sebe, kde čekal připravený Viergever, jenž rozhodl o třech bodech pro Alkmaar.

• Před utkáním s Boleslaví management našeho klubu dojednal kýžený přestup Kevina Luckassena. Nizozemský útočník s kořeny v Ghaně se s týmem připravoval již na soustředění v Portugalsku a od té doby probíhala jednání o jeho přestupu do Slovanu. Dvacetiletý odchovanec AZ Alkmaar přestoupil ze skotského klubu Ross County FC a podepsal smlouvu na 3,5 roku.

• Do ligového utkání s Boleslaví trenér Šilhavý nasadil čerstvou posilu Luckassena a distancovaného Rybalku nahradil na postu špílmachra, rovněž nováček, Marek Jarolím. Po bezbrankovém prvním poločase Slovan poslal do vedení v 50. minutě David Pavelka, který zužitkoval Jarolímův roh. Marek Jarolím měl prsty i ve druhém gólu, když se po nákopu Frýdka a prodloužení od Kováče ocitl osamocen před mladoboleslavským brankářem a s přehledem skóroval. Hosté se však nevzdali a nadále bojovali. Nejprve standardka Davida Jarolíma doplachtila až za záda bezmocného Kováře a v 90. minutě Boleslavi zachránil bod povedenou ranou střídající Nešpor.

• Ve čtvrtek naše hráče čeká pohárová odveta v Alkmaaru. Start zápasu je naplánován na 21:05 hodin. Anglický týden završí Slovan v neděli utkáním na půdě Vysočiny Jihlava, kde se hraje od 15:00 hodin.

Juniorka - U21

• Libereckým juniorům už také skončila soutěžní dovolená a jarní los Juniorské ligy jim na úvod přisoudil utkání na půdě posledních Pardubic.

• Liberečtí od úvodního hvizdu diktovali tempo hry a potvrzovali, že na špici tabulky nejsou náhodou. První změnu skóre přinesla 33. minuta, v níž se zpoza vápna do balónu opřel Lukáš Bouška a jeho střela skončila v brance. Ve druhé půli nejprve zahrozil po přihrávce Ndiayeho Káva, ale stav se ještě neměnil. V 58. minutě propadl rohový kop až k volnému kapitánovi Lukáši Pokornému, který přidal pojistku a rozhodl o dvoubrankovém vítězství Slovanu. Naše juniorka se po výhře v Pardubicích posunula na průběžné čtvrté místo.

• V dalším kole zajíždí mužstvo trenéra Vavrušky v pondělí 3. 3 na hřiště loňského mistra, Zbrojovky Brno.

Starší dorost - U19

• Po zimní přestávce čekal kategorii U19 těžký první zápas jarní části sezony proti druhému celku tabulky, olomoucké Sigmě.

• Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří se již v 5. minutě zásluhou trefy mládežnického reprezentanta Buchvaldka ujali vedení. O deset minut později to už mohlo být o dvě branky, ale gólovou radost Moravanů zhatil zdvižený praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. Domácí Slovan odpověděl přímým kopem Kasteloviče, který rozezvučel břevno. Do pauzy Olomouc udeřila ještě jednou. Po faulu na Žáka odpískal sudí pokutový kop, k jehož exekuci se postavil Buchvaldek a svým druhým gólem navýšil vedení svého týmu.

• Ve druhém poločase domácí zvýšili aktivitu a odměnou jim byla branka Bláhy, jenž využil chyby brankáře Neuera. Olomoucký gólman neměl svůj den, což potvrdil zhruba deset minut před koncem, kdy neudržel snadný míč, čehož využil střídající Kukla a vyrovnal. A když v závěru Buchvaldek hlavou orazítkoval jen břevno, skončilo utkání remízou 2:2. U19 v tabulce patří čtrnáctá pozice.

• V sobotu 1.3 se naši mladíci představí v Ostravě, kde se utkají s místními dorostenci Baníku.

20.2. 19:00 Evropská liga, Playoff Slovan Liberec - Alkmaar 0:1 stadion U Nisy reportáž
22.2. 13:00 Cel. lig. st. dor. U19, 24. kolo Slovan Liberec (15.) - Olomouc (2.) 2:2 UMT Nisa reportáž
23.2. 19:00 Gambrinus liga, 17. kolo Slovan Liberec (6.) - Mladá Boleslav (5.) 2:2 stadion U Nisy reportáž
24.2. 13:00 Juniorská liga, 24. kolo Pardubice (21.) - Slovan Liberec (5.) 0:2 Ohrazenice reportáž