FC Slovan Liberec | Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků jednotlivých kategorií Slovanu
16.05.2014

Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků jednotlivých kategorií Slovanu

Lukáš Michalík
Liberec - Rubrika Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků jednotlivých mužstev Slovanu. Nad všemi výsledky zajisté ční vítězství áčka nad Teplicemi. Juniorka nestačila na Mladou Boleslav, na druhou stranu U19 spustila gólostroj v utkání s Frýdkem-Místkem. Zbylé výsledky se dozvíte po přečtení tohoto článku.

A tým

• 28. kolo Gambrinus ligy se neslo v duchu šlágru o čtvrté místo zajišťující postup do předkola Evropské ligy. Slovan na stadionu U Nisy hostil celek FK Teplice.

• Trenér Vavruška mohl na jaře poprvé zařadit do sestavy rekonvalescenta Delarge. V brance nahradil Kováře Hroššo, na pozici stopera kooperoval vedle Rajnocha namísto Pimpary Pokorný a na hrotu útoku pak dostal šanci Ukrajinec Budnik. Úvodní branka padla krátce po dvaceti minutách hry. Jarolím přihrál míč na šestnáctku Frýdkovi, který z první sklepl na Davida Pavelku, ten se kličkou zbavil svého strážce a levačkou vymetl pavučiny v Grigarově bráně. Krátce před pauzou se Teplice dočkaly darované vyrovnávací branky. Brankář Hroššo si došel na zem pro zdánlivě lehký míč, který ale následně upustil a dobíhající Franci Litsingi neměl problém dopravit balón do prázdné branky.

• Rozhodující branka padla v 57. minutě. Frýdek našel z levé strany přesným centrem Dzona Delarge, který hlavičkou překonal bezmocného Grigara a tato trefa se nakonec stala rozhodující. Naši fotbalisté už svůj těsný náskok udrželi a posunuli se na čtvrté místo právě před svého soupeře.

• Tento týden má vzhledem k reprezentační pauze ligová soutěž zápasové volno. K ligovému utkání tak naše mužstvo nastoupí až v neděli 25. 5, kdy se představí na hřišti pražské Dukly.

Juniorka - U21

• V dalším kole Juniorské ligy se naši mladíci, pod vedením trenéra Jiřího Kaisera, představili na půdě druhé Boleslavi.

• .Po prvním poločase odcházeli do kabin spokojenější domácí. Ti se krátce před pauzou prosadili velmi neobvyklým způsobem. Jakub Kocourek se řítil sám na Koláře, byl zezadu faulován, ale míč dokázal v pádu trefit tak šikovně, že libereckého gólmana přehodil a zajistil tak Boleslavským vedení. Liberečtí srovnali stav v 67. minutě, kdy se po zmatcích v pokutovém území domácích prosadil Filip Drobílek. Nerozhodný stav však nevydržel ani minutu a Boleslavští šli znovu do vedení. Po standardní situaci se míče chopil Fousek a přesnou střelou k tyči vstřelil druhou branku svého týmu. Definitivní podobu výsledku dal v 77. minutě Pavel Šultes, jenž se prosadil povedenou ranou z voleje. Liberecká juniorka podlehla Boleslavi 1:3 a v tabulce zůstává čtvrtá.

• Program juniorů pokračuje v pondělí 19. 5, kdy na Městském stadionu hostí fotbalisty Znojma.

Starší dorost - U19

• V dalším kole Celostatní ligy staršího dorostu přivítala naše U19 poslední Frýdek-Místek.

• Naše "devatenáctka" vlétla do utkání ve velkém stylu. Již ve 4. minutě přizvedl Baracův centr hlavou Chlumecký a otevřel skóre. Na druhý zásah si Liberečtí museli počkat do 38. minuty, v níž Ondráček uličkou vysunul Knejzlíka, který se nemýlil a navýšil vedení domácích. Po změně stran se duel proměnil v libereckou exibici a naši dorostenci šesti brankami Moravany naprosto zdecimovali. Dvakrát se prosadil střídající Kaiser a po jedné brance přidali Kastelovič, Ondráček, Polívka a Kukla. U19 tak zdemolovala Frýdek-Místek osmi góly a třemi body se vyhnula baráži o udržení.

• V sobotu 19. 5. cestují naši starší dorostenci k ligovému utkání na Vysočinu, kde se střetnou s mladíky Jihlavy.

Mladší dorost - U17, U16

• Kategorie mladších dorostenců měly na programu venkovní souboje v severočeském Mostu.

• Starší U17 vstoupila do utkání aktivně a do kabin odcházela s jednobrankovým náskokem, který zařídil po kolmé přihrávce Lišky útočník Dudek. Druhý poločas ovšem nezastihl Liberecké v optimální pohodě a soupeř třemi brankami otočil skóre. Hosté ale ukázali charakter po brankách Dudka s Doležalem vydřeli důležitý bod.

• V utkání "šestnáctek" mohli jít svěřenci trenéra Papouška brzy do vedení, ale Rumler odmítl výzvu v podobě zahrávání pokutového kopu. Mostečtí toto zaváhání potrestali a do druhého poločasu vstoupili s dvougólovým náskokem. Po změně stran Slovan vstřelil branku, který však sudí pro ofsajd neuznal. Následně se hosté zásluhou Kazdy dočkali snížení, ale víc už nestihli a domů tak odjížděli bez bodu.

• V pátek 16. 5. hostí celky mladších dorostenců na Městském stadionu vrstevníky ze sousedního Jablonce.

Starší žáci - U15, U14

• Naše žákovské výběry měly minulý týden na programu venkovní mistrovská utkání v Mladé Boleslavi.

• Vše podstatné v souboji starších kategorií se událo v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Hostující Liberečané udeřili hned v úvodu, kdy se po dlouhém autovém vhazování Resla hlavou prosadil Lábek. Stejný hráč ve 23. minutě před pokutovým územím ztratil míč, Boleslavští vnikli do otevřené obrany a srovnali skóre. Ve druhém poločase pokračovala hra v nastoleném trendu, k vidění byl vyrovnaný fotbal s příležitostmi ke skórování na obou stranách. Ke změně výsledku už ale nedošlo, U15 si tak odvezla z horké středočeské půdy cenný bod.

• "Čtrnáctka" trenéra Štola si s Boleslavskými rivaly hravě poradila. Soupeřovo konto zatížili Liberečtí čtyřmi brankami, a to byl ke Středočechům výsledek ještě hodně milosrdný. Po závěrečném hvizdu na ukazateli skóre svítil výsledek 1:4 ve prospěch našich nadějí.

• V sobotu budou naše žákovské výběry bojovat o ligové body na libereckém Městském stadionu v soubojích s Čáslaví.

Rozpis utkání 10. 5. - 12. 5.

10.5. 10:00 Česká liga žák. U15, 23. kolo Mladá Boleslav (4.) - Slovan Liberec (5.) 1:1 Astonka -
10.5. 14:30 Cel. lig. st. dor. U19, 37. kolo Slovan Liberec (18.) - Frýdek-Místek (22.) 8:0 Městský stadion reportáž
10.5. 18:00 Gambrinus liga, 28. kolo Slovan Liberec (5.) - FK Teplice (4.) 1:1 U Nisy reportáž
11.5. 11:00 Česká liga dor. U17, 23. kolo Most (13.) - Slovan Liberec (12.) 3:3 TCM Souš -
12.5. 13:00 Juniorská liga, 37. kolo Mladá Boleslav (4.) - Slovan Liberec (5.) 3:1 Městský stadion Mladá Boleslav reportáž