FC Slovan Liberec | Mrzí mě, že jsme zrovna v Brně prohráli, říká Josef Šural
Menu Další Zavřít Zavřít
09.11.2015

Mrzí mě, že jsme zrovna v Brně prohráli, říká Josef Šural

Dominik Jakubec
Brno/Liberec - V utkání s brněnskou Zbrojovkou musela každého zaujmout jmenovka, která se opakovala na obou stranách. Zatímco za Brno nastoupil v závěrečných minutách Jakub Šural, v té době již několik desítek minut běhal na trávníku jeho starší bratr Josef. Ten nakonec musel po zápase skousnout porážku.
Zda nastoupí, nebo ne, to se Josef Šural dle svých slov dozvěděl až před zápasem. „Byl jsem normálně připravený hrát a doufal jsem, že v Brně nastoupím. V posledních zápasech proti Zbrojovce jsem totiž byl buď zraněný anebo nemocný, takže jsem tu nenastoupil. Dopadlo to ale tak, že jsem šel do utkání až v jeho průběhu,“ vysvětloval záložník, který pod Ještěd dorazil právě z Brna.

Zahrát si na stadionu, kde před několika lety sám působil, je pro něj prý vždy speciální. „Jasně, cítím se v Brně dobře. Mám to tady rád, vždy se přijde podívat spousta známých a rodinných příslušníků. Bohužel jsme ale zase prohráli,“ smutnil.

Josef Šural v souboji

Tentokrát měl motivaci ještě větší, v kádru Zbrojovky se totiž uchytil jeho bratr Jakub. Nějaké výrazné hecování mezi sourozenci však prý před zápasem neproběhlo. „To ne. Spíš jsem furt zjišťoval, jestli bude brácha v základu. Nakonec jsme ale nehráli ani jeden a na hřišti jsme se potkali až na konci. Alespoň jsme si tedy vyměnili dresy,“ poznamenal.

Přestože hru Josef Šural patřičně oživil, zabránit prohře už nedokázal. „Vyhráli asi zaslouženě. My jsme sice také dali tři góly jako Zbrojovka, ale bohužel nám uznali jen jeden,“ vrátil se ke dvěma sporným momentům. Na ty se ale nechtěl vymlouvat. „Zápas jsme prostě nezvládli. Brno bylo důraznější a podle mě lepší.“

Prohru 1:3 nechtěl házet ani na náročné utkání v Groningenu, které Slovan absolvoval ve čtvrtek. „Nemyslím si, že by nás nějak mělo ovlivnit. Únavu po Evropské lize samozřejmě cítíte, ale když už jste na hřišti, tak to tolik nevnímáte. Zvládnout dva zápasy za týden, na tom nic zvláštního není,“ říká.

Zatímco na evropské scéně naši hráči bojují o postup, v Synot lize jim nyní týmy na prvních místech mírně odskočily. „Je to samozřejmě ztráta. Vlastně už nejen na vedoucí dvojici, ale trojici, Mladá Boleslav se totiž také rozjela a sbírá body,“ uzavřel.

V příštím kole každopádně čeká Slovan těžká zkouška, pražská Sparta. Právě v tomto zápase se budou naši hráči moci znovu přiblížit absolutní špici. Ještě předtím je však čeká úvodní osmifinálový zápas se Zlínem, který je na programu příští sobotu od 16 hodin. Přijďte Slovan v obou zápasech podpořit! Můžete k tomu využít speciálních balíčků vstupenek.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Lékárna Svět Mattoni
Mediální partneři
Liberecká drbna Hattrick