FC Slovan Liberec | Musíme se rychle oklepat a soustředit se na ligu, říká po neúspěchu v poháru Ondřej Kušnír
08.05.2013

Jakub Martínek
Náš tým měl slušně nakročeno do finále Poháru České pošty. Po domácím výsledku 4:3 stačilo svěřencům trenéra Šilhavého v Jablonci neprohrát. Tenhle úkol jsme ale na půdě Chance Arény nesplnili a jednu cestu do pohárové Evropy si tak uzavřeli.

Liberečtí fotbalisté nesli vyřazení z poháru hodně nelibě. Při odchodu do šaten po konci utkání, se tunelem pro hráče nesla ostrá slova určená především pro hlavního rozhodčího Patáka. I jindy usměvavý Jiří Štajner rozdýchával nepříznivý výsledek hodně ztěžka a z trávníku zmizel tak rychle jako pára nad hrncem. A není vůbec divu, po několika sporných momentech, odepřené penaltě a neuznaném gólu se brána do finále pohárů nemilosrdně uzavřela.

„Od prvních minut bylo vidět, kam rozhodčí zápas směřuje. Měl vytipované vybrané hráče. Vůbec nechápu, za co mi dal žlutou kartu,“ čertil se hned po utkání Ondřej Kušnír. Jablonec vstoupil do utkání hodně zostra a od úvodních minut Slovan přehrával. „První dvacetiminutovka byla v jasné režii Jablonce, který nás hodně zatlačil. Rozhodčí nás ale nechtěl do ničeho pustit. Všechno otáčel proti nám,“ vytknul hlavnímu rozhodčímu liberecký pravý bek.

Severočeši ale na špatný výsledek i výkon z Jablonce musí rychle zapomenout. Cesta do pohárové Evropy si sice přes domácí pohár uzavřela, ta další přes ligovou soutěž je ale stále aktuální a reálná. „Musíme se rychle oklepat a myslet na další zápasy. Můžeme se teď soustředit už jen na ligu, kde uděláme vše proto, abychom skončili třetí. Máme tři body náskok, který chceme udržet za každou cenu.“