FC Slovan Liberec | Musíme utkání dotáhnout do vítězného konce, uvědomuje si Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
17.08.2015

Musíme utkání dotáhnout do vítězného konce, uvědomuje si Lukáš Pokorný

Lukáš Michalík
Liberec - 43. Podještědské derby se pro náš tým dlouhou dobu vyvíjelo tím nejlepším možným způsobem. Naši fotbalisté už de facto jednou rukou sahali na putovní trofej, když těsně před koncem jablonecký Beneš šťastnou trefou srovnal skóre. Stoper Lukáš Pokorný v celém utkání svedl množství soubojů s důrazným útočníkem Tomášem Wágnerem, v nichž si vedl velice dobře. Ztráta dvou bodů libereckého odchovance pochopitelně velmi mrzela.

Náš tým byl před utkáním se sousedním rivalem pln odhodlání vrátit Jablonci porážky z loňské ligové sezony, k čemuž nakonec scházelo pouze několik málo minut. "Už před zápasem jsme říkali, že v Jablonci chceme vyhrát. Věříme, že máme kvalitní tým a můžeme se rovnat s těmi nejlepšími. V prvním poločase jsme si vypracovali šanci, dali jsme gól a ve druhé půli jsme se vedení snažili udržet. Bohužel, dostali jsme na konci trochu náhodný gól, ale je to gól jako gól, takže Jablonec vyrovnal," mrzelo urostlého obránce.

Vyrovnávací branka padla v samotném závěru z kopačky Víta Beneše, který s notnou dávkou štěstí nadvakrát překonal strážce liberecké branky Tomáše Koubka. "První Benešovu šanci Koubas výborně chytil a potom ho Gadži (David Hovorka) nějak trefil a spadlo to do brány. Byla to smůla, ale Jablonec za tím vyrovnáním šel, takže jim ke gólu musím pogratulovat," sportovně prohlásil dvaadvacetiletý odchovanec Slovanu.

Úvodní trefa Kevina Luckassena z konce první pětačtyřicetiminutovky padla po rohovém kopu, jemuž předcházel nápaditý signál hráčů v bílomodrých dresech. "Byl to jeden z mnoha signálů, na tréninku jich zkoušíme více. Věřím, že se z nich v budoucnu budeme prosazovat častěji, protože standardky jsou velká zbraň a my se ji budeme snažit využít. Určitě to nebyl poslední signál, který jste od nás viděli," navnadil Pokorný fotbalovou veřejnost.

Zdravotní trable zamezily startu v Podještědském derby hned několika členům tradiční základní jedenáctky Slovanu. Na vynucené absence se však liberecký zadák rozhodně nechtěl vymlouvat. "Před zápasem nás postihla viróza, pár kluků nastoupilo se žaludečními problémy, takže to nebylo jednoduché. Nějakým způsobem jsme se s tím ale museli vyrovnat a zvládnout to, máme v týmu pětadvacet hráčů a každý chce samozřejmě hrát, takže bych v tom neviděl problém," dodal.

Oproti jarnímu vzájemnému utkání na Střelnici došlo u výkonu našeho týmu k rapidnímu zlepšení. Bohužel, vyrovnání v samotném závěru trochu kazí dojem z jinak kvalitního představení Libereckých. "Na jaře jsme tady hráli, prohráli jsme a hráli špatně. Teď byl výkon jiný, ale bereme pouze bod, zápasy nevyhráváme a to je strašná škoda. Když se to porovná, tak je lepší vyhrát půlku zápasů, než ve všech remizovat, takže nás to samozřejmě mrzí. Musíme utkání dotáhnout do vítězného konce, protože pak nám ztracené body budou chybět," uvědomuje si Lukáš Pokorný.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Librax Basta
Mediální partneři
rtm plus Rengl