FC Slovan Liberec | Musíme zvládnout odvetu s Larnakou, ta nás může nakopnout, věří Václav Hladký
Menu Další Zavřít Zavřít
22.08.2016

Musíme zvládnout odvetu s Larnakou, ta nás může nakopnout, věří Václav Hladký

Dominik Jakubec
Liberec - Poprvé v této sezoně dostal v brance šanci Václav Hladký, který si v zápase připsal celou řadu skvělých zákroků a pomohl týmu k prvnímu letošnímu čistému kontu v lize. Přesto nemohl být s výsledkem spokojen. "Chtěli jsme vyhrát," přiznává po zápase s mužstvem, z něhož pod Ještěd zamířil.

Jak bys duel proti svému předchozímu týmu zhodnotil?
Chtěli jsme vyhrát, takže rozhodně z tohoto pohledu nemůžeme být spokojeni. Zápas zrovna s Brnem pro mě byl svým způsobem speciální, ale pořád jde o ligu a potřebovali jsme vyhrát. To se nepovedlo, takže z toho nemám nejlepší pocit.

Hecoval ses před utkáním se svými bývalými spoluhráči, kterých je ve Zbrojovce stále celá řada?
Hodně se to tam v létě obměnilo, ale stále ze základu znám tak pět šest kluků, se kterými jsem dřív hrál. A co se lavičky týče, tam se znám snad se všemi. Ale moc jsme se nehecovali. Jen jsem si psal třeba s Radkem Buchtou, jak jsou na tom, jestli budou hrát. Nic jiného.

Ani na čtvrtý pokus jste se v lize nedočkali výhry, tentokrát jste navíc ani jednou neskórovali. Máte podle tebe problém s koncovkou?
Máme ze začátku sezony málo bodů, to je jasné. Moc nám to tam v lize nepadá. Bohužel se s tím nedá zpětně nic dělat. Musíme akorát jít štěstí naproti a věřit, že to zlomíme. Teď nás ve čtvrtek čeká důležitý zápas s Larnakou, který chceme zvládnout, a mohl by nám také do ligy pomoci, že by nás nakopl. Šance si přitom vytváříme, není to tak, že bychom byli dopředu zcela jaloví a nic se tam nedělo. Musíme na tom pracovat.

Ve stoperské dvojici před tebou nastoupili Martin Latka a Ondřej Karafiát, defenziva tak byla ve zcela novém složení. Znamenalo to pro vás nějaký problém?
Co se týče Latyho, je obrovsky zkušený. Není se téměř o čem bavit, okamžitě do týmu a do kabiny zapadl. Je to i super kluk, problém se souhrou tu žádný nebyl. A Káfa je koneckonců součástí mužstva už dlouho. Myslím si, že to kluci zvládli dobře a nebyl tu ve spolupráci žádný problém.

Přesto jsi ke konci musel likvidovat velké šance soupeře.
Konec už se hrál do určité míry nahoru dolů, bylo to vabank. Šance přicházely na obou stranách, tak to v podobně vyrovnaných zápasech bývá. Jsem rád, že mě Řezníčkova teč takto trefila, protože by bylo velmi nešťastné, kdybychom prohráli podobný zápas 0:1.

Znamená podle tebe komplikaci, když musí tým hrát dva soutěžní duely v týdnu?
Neustále se to v českých klubech omílá, že se musí přepnout z evropské soutěže, kde zápasy mají jiné parametry a jinou atmosféru, na tu českou. Ale já si nemyslím, že by to bylo třeba teď před Brnem nějak zvlášť těžké. Měli jsme v základní sestavě hned deset změn. Hráli kluci, kteří ve čtvrtek vesměs nenastoupili, včetně mě, takže jsme se chtěli ukázat. Měli jsme jasný cíl - vyhrát. V kabině jsme se sešli všichni, i ti, kteří dnes nehráli, z týmu sálala taková pozitivní atmosféra a já cítil, že by to mohlo vyjít. Bohužel jsme nezvítězili..

A na výhru tak stále čekáte. To určitě není vstup do sezony podle plánu?
Samozřejmě, ale hlavní cíl je teď Evropa. Ve čtvrtek to musíme zvládnout, pak by z nás mohl spadnout takový kámen. Nechci, aby to znělo, že se na ligu nesoustředíme, tak to vůbec není. Ale do postupu do skupiny vkládáme veškeré úsilí. Pokud by to ve čtvrtek vyšlo, věřím, že by nás to nastartovalo. Dva body po čtyřech kolech stále ještě nic neznamenají.

Během celé přípravy jste se střídali s Ondrou Kolářem, před 3. předkolem Evropské ligy ale dorazil Martin Dúbravka, který se posunul do role jedničky. Jak těžká to pro tebe byla situace?
Bylo to složitý, nebudu zastírat, že ne. S trenérem jsme se o tom hodně bavili. Nebylo to tak, že by mi chtěli nějak ublížit, třetí brankář by přišel tak i tak. Zkrátka se takhle rozhodli a já to musím respektovat.

Bereš to jako motivaci do další práce?
Přesně tak. Hrozně jsem se těšil, že konečně půjdu do branky, tím spíš když to bylo proti Brnu. Jsem rád, že se mi povedlo něco chytit a klukům jsem mohl pomoct. Teď jedeme dál a ve čtvrtek musíme zvládnout urvat Evropu.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Progres FotbalPark Liberec
Mediální partneři
rtm plus Liberecká drbna