FC Slovan Liberec | Na penaltu se nechci vymlouvat, prohráli jsme si to sami, smutní Egon Vůch
06.04.2017

Na penaltu se nechci vymlouvat, prohráli jsme si to sami, smutní Egon Vůch

Liberec - Poprvé od svého přešlapu na sociálních sítích se v základní sestavě v ostrém utkání objevil Egon Vůch. Návrat mu však pořádně zhořkl. "Zkazili jsme si to ve druhé půli, jako bychom snad ani nevylezli z kabiny," smutnil.

Kdy podle tebe přišel rozhodující moment utkání?
Totálně jsme selhali na začátku druhého poločasu. Tou desetiminutovkou jsme si zápas úplně prohráli. Vedli jsme 1:0, takže museli hrát dopředu, a my je úplně zbytečně pustili na 1:1. Kdybychom hráli jako v první půli, vyhráli bychom podle mě minimálně o dvě branky. Ale my jsme ve druhém poločase hráli, jako bychom zůstali v kabině.

Co jsi říkal na penaltový zákrok před prvním gólem?
Něco jsem slyšel, že v televizi snad říkali, že penalta nebyla. Ale na to se nechci koukat. I kdyby nebyla, zápas byl hlavně o nás. Co jsme potřebovali, to se povedlo - po deseti minutách jsme vedli 1:0. Je jen naše blbost, že jsme nepřidali ještě nějaký další gól. I já osobně jsem měl nějaké šance, které bych měl dát.

Namísto toho přišel obrat po přesné Matejovově ráně z voleje.
To byl skoro až nesmysl, takhle se člověk nemusí trefit v životě. Nechci tím vůbec snižovat jeho kvalitu, ale takováhle střela vyjde jednou z tisíci balónu. A stalo se nám to zrovna v takhle důležitém zápase.

Jak ses cítil zpět v základní sestavě A-týmu?
Jsem rád, že jsem si po dlouhé době mohl zahrát zápas, ale výsledek byl prostě špatně. Mrzí mě to. Chci hrát v základu, věřím, že tam místo mám. Proti Zlínu jsme ale museli jednoznačně vyhrát a to se nepovedlo. Teď nemyslím na to, že jsem hrál, ale spíš právě na to vyřazení. Vzhledem k tomu, že z MOL Cupu už vypadli Sparta a Plzeň, byla tam šance na postup do Evropy. Ale my vypadneme se Zlínem...

Je už tvá kauza na Instagramu zapomenuta?
Kdo mě zná, ví, že jsem to takhle nemyslel. Byl to afekt, nenapadlo mě, že by si to někdo mohl vyložit podobně. V určitých chvílích něco udělám dřív, než přemýšlím. Ublížil jsem tím jen sám sobě. Lidé, kteří mě znají, vědí, že nejsem zlý člověk a že to takhle nemyslím. Vyříkali jsme si to, omluv bylo už dost a teď to můžu napravit jen na hřišti.