FC Slovan Liberec | Petr Ševčík: Rozhodně musíme zlepšit hru ve vápně
Menu Další Zavřít Zavřít
10.10.2017

Petr Ševčík: Rozhodně musíme zlepšit hru ve vápně

Šimon Knopp
L I B E R E C - Petr Ševčík působí U Nisy už druhou sezónu, postupně se z něj stává jeden z našich hráčů stabilní jedenáctky. „Jsem rád za každou příležitost, kdy si mohu zahrát,“ usmívá se třiadvacetiletý střední ofenzivní záložník.
V roce 2016 jsi přestoupil z Olomouce do Slovanu. Proč sis tehdy zvolil právě Liberec?
Protože mě oslovil trenér Jindřich Trpišovský, který byl se mnou během sezóny v kontaktu. Liberec pro mě byla varianta číslo jedna, chtěl jsem nadále hrát první ligu (Sigma sestupovala – pozn. red.) a také evropské poháry, což Slovan splňoval.

Na začátku této sezóny jsi párkrát nastoupil na trochu jiné pozici, než je u tebe zvykem. Jak ti vyhovovalo více prostoru na křídle?
Trenér se mnou hodně komunikuje a mně je vcelku jedno, jestli hraju „desítku“, nebo na kraji. Jsem rád za každou příležitost, kdy si mohu zahrát. Ve středu zálohy musí člověk trošku více bránit, ale vesměs je to podobné.

V mnoha ligových zápasech dominuješ v pozápasových statistikách v počtu naběhaných metrů. Jak jsi tedy spokojen se svými dosavadními výkonu v dresu Slovanu Liberec?
Vždy jsem patřil mezi hráče, kteří mají hodně naběháno, většinou to nevnímám, není to pro mě moc podstatné. Klidně bych tuto statistiku vyměnil za nějaké góly (úsměv).

V červnu ses zúčastnil Mistrovství Evropy do 21 let. Jaká to pro tebe byla zkušenost? Jsou pro tebe tyto zápasy něčím speciální?
Ano, určitě. Všichni se na to těšili, do výběru se navíc nedostává každý. Byla to pro mě obrovská zkušenost. Jednadvacítka už patří mezi špičku. Konfrontace s ostatními hráči z celého světa, kteří jsou na vysoké úrovni, pro mě byla skvělá.

Co rád děláš ve volném čase?
Mám malého kluka, rád s ním chodím na procházky a snažím se mu věnovat. Mimo jiné například bazén, spíše rekreační věci.

Jak ti vyhovuje místní kabina a s kým si nejlépe rozumíš?
Kabina je tady skvělá, je zde mnoho mladých kluků. Nejstarší je tady Kudy (Ondřej Kúdela), kterému je třicet, ale chová se na dvacet šest (smích). Nejvíce si rozumím asi s Malinou (Tomáš Malinský), obecně s kluky, které mám okolo sebe, protože jsem s nimi pořád v kontaktu.

Co je pro tebe takový fotbalový sen? Kde by sis chtěl jednou zahrát?
Tak rozhodně v Německu nebo Anglii. Moje nejoblíbenější kluby jsou Chelsea anebo Dortmund. Tam kdybych se mohl podívat alespoň na jednu sezónu, to by mi asi stačilo.

V sobotu vyzveme pražskou Duklu, jak se připravujete na tento zápas? Co je potřeba zlepšit, abychom navázali na úspěšné zápasy v této sezóně?
Rozhodně musíme zlepšit hru ve vápně, vytvořit si lepší šance a více se dostávat do zakončení. Protože v posledních zápasech jsme měli pár šancí, které se daly vyřešit lépe a mohly skončit gólem.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Ricoh Alldest
Mediální partneři
Rengl Rádio Černá Hora