FC Slovan Liberec | Škoda, že jsme vedení neudrželi déle, mrzelo po utkání v Plzni Tomáše Koubka
Menu Další Zavřít Zavřít
27.09.2015

Škoda, že jsme vedení neudrželi déle, mrzelo po utkání v Plzni Tomáše Koubka

Lukáš Michalík, Marek Kratochvíl
Plzeň/Liberec - Fotbalisté našeho týmu předvedli ve šlágru 8. ligového kola proti Plzni výborný výkon a v Doosan Aréně dokonce vedli. Plzeň ale v závěru utkání prokázala svou kvalitu, dvěma slepenými góly zvrátila duel ve svůj prospěch a připravila tak Slovanu premiérovou porážku. Gólman Tomáš Koubek dlouho držel liberecké šance na bodový zisk velmi vysoko, na dvě přesné trefy domácích byl ovšem krátký i on.

Tomáši, v utkání jsi předvedl řadu fantastických zákroků, kterými jsi zamezil inkasované brance. Nakonec jste ale nezískali ani bod, jak velké je to zklamání?
Samozřejmě nás to mrzí, je škoda, že jsme vedení neudrželi déle. Ke konci nás Plzeň zatlačila, měla spoustu standardek a létalo to tam všude kolem. Bohužel, pak jsme dostali vyrovnávací gól a byli pasivní. Nehráli jsme to, co celý zápas a na to jsme nakonec doplatili.

Před druhou brankou Plzně se ti úplně nevydařila rozehrávka. Co bys k inkriminovanému momentu řekl?
Nepovedl se mi odkop, blbě mi to skočilo. Terén už byl rozvrtaný, to se v takovýchto zápasech stává, ale síla Plzně byla v tom, že to dokázali potrestat. Petržela to krásně prostrčil na Mahmutoviče a byl z toho gól. Je to škoda, ale myslím si, že se to stane.

Trenér Trpišovský vás nabádá, abyste odzadu přecházeli do útoku přízemní kombinací. Chtěl jsi i v této situaci rozehrát balón konstruktivně?
V tu chvíli jsem chtěl balón jenom nakopnout do křídla, protože jsme byli nabádáni k tomu, že když už máme hrát dlouhý míč, tak ať to letí do strany na Rajtorala. Myslím, že tím směrem to letělo, ale bylo to bohužel krátké. Byl to jeden z mála odkopů, které jsme v zápase předvedli a zrovna se nepovedl...

Čím si vysvětluješ, že jste se po vstřelené brance poněkud zatáhli?
Nevím, jestli klukům docházely síly, ale vedli jsme 1:0 a to se podvědomě trochu zatáhne možná každé mužstvo. Samozřejmě k tomu přispěla i síla Plzně, která nás v tu chvíli zatlačila, vytvořila si spoustu standardek, rohů, a ten gól dlouho visel ve vzduchu. Plzeň má velkou sílu, prokázala svoji kvalitu a dokázala vstřelit dva góly.

Proti Plzni jste utrpěli první porážku v lize. Nebojíš se, že vás to ve čtvrtek v Marseille může nějakým způsobem poznamenat?
V Evropské lize jsme poprvé prohráli s Bragou a hned o víkendu také zvládli utkání s Příbramí. Situace se teď opakuje, s tím, že jsme poprvé prohráli v lize, ale věřím, že nás to nepoznamená a v Marseille uspějeme. Myslím si, že jsme v Plzni podali výborný výkon, troufnu si říci, že jsme chvilkami soupeře přehrávali, takže věřím, že máme na to Francouze potrápit. Na zápas s Marseille se začneme připravovat až teď, ale já pořád věřím, že i když jsme prohráli v Plzni, sílu máme.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Linde Lukor
Mediální partneři
Hattrick rtm plus