FC Slovan Liberec | Slovan se jede poprat o další ligové body do Hradce Králové!

Slovan se jede poprat o další ligové body do Hradce Králové!

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan posilněn třemi body ze souboje s pražskou Duklou vyrazí do Hradce Králové. S tamními Votroky bude bojovat o další posun v ligové tabulce, souboj začne v sobotu s úderem sedmnácté hodiny.

FC Hradec Králové

Východočeši budou chtít za každou cenu v souboji vyhrát, stále totiž figurují na ošemetné čtrnácté příčce o pouhý bod před sestupovým pásmem. Jihlava i Příbram navíc v posledním zápase slavily zisk tří bodů, což situací Votroků ještě víc zamotalo.

Černobílí sbírají na jaře body s velkou opatrností. Úspěšná byla střetnutí s Mladou Boleslaví i Brnem (obě 0:0) a hlavně ševci se Zlína, v městě proslulém výrobou bot svěřenci trenérů Milana Frimmela a Bohuslava Pilného vyhráli 3:1. Jenže následně jim los přidělil duely s plzeňskou Viktorkou a Slavií, z nich si čtrnáctý celek tabulky odnesl celkové skóre 0:5.

Proti Pražanům přitom bylo rozhodnuto velmi brzy. V šesté minutě se prosadil Frydrych, ve 23. Škoda a první půli ukončil třetí brankou Ruslan Mingazov. Gólové hody sešívaných dokonal ještě Josef Hušbauer.

Do karet nebude hrát Hradci Králové ani historická bilance. Z celkových sedmadvaceti ligových měření sil se hned čtrnáctkrát radovalo naše mužstvo, sedmkrát devadesát minut vítěze nenašlo a šestkrát zvedali ruce nad hlavu fotbalisté z východních Čech. Kdy naposledy? V sezóně 2010/2011, kdy na domácím hřišti vystřelil Votrokům tři body už v šesté minutě Roman Fischer.

Nejvíce branek má na svém kontě dvojice Tomáš Malinský - Petr Schwarz. Oba ofenzivní záložníci se trefili už čtyřikrát, tři přesné zásahy má útočník Jan Pázler. V gólových přihrávkách dominuje trojice Milan Černý - Ladislav Martan - Tomáš Malinský, kteří mají za sebou dvě přesné finální pasy. Mezi třemi tyčemi má výsostní postavení Radim Ottmar. Ten vychytal šest čistých kont a průměrně za svá záda pouští 1,67 gólu na zápas.

FC Slovan Liberec

V minulém kole zvládlo naše mužstvo veledůležitý souboj s pražskou Duklou. Stejně jako jejich soupeři ve spodních patrech tabulky naplno bodovalo, když vyhrálo 3:1. O všechny tři trefy se stejně jako o jedinou branku v Teplicích postarali obránci, úspěšný byl Jan Mikula, Milan Kerbr a Martin Kouřil.

Jak již bylo řečeno, Slovanu se proti Hradci Králové relativně daří, v posledních dvou zápasech na Všesportovním stadionu ale braly po bodu oba celky. Nejprve se po přestřelce skóre zastavilo na výsledku 2:2 a o rok později diváci branku neviděli. Nutno podotknout, že modrobílí v Hradci během čtrnácti utkání dokázali výhru vybojovat třikrát, hned pětkrát se radovali Votroci. Na stadionu U Nisy je to pohádka jiná, tentokrát ale bude muset Slovan bojovat na území soupeře.

V podzimním vzájemném střetnutí se U Nisy radoval Slovan. Reportáž z tohoto utkání naleznete zde. Obrazovou reportáž z tohoto střetnutí můžete zhlédnout ve videoreportáži.

Nejlepším ligovým střelcem Slovanu je stále se čtyřmi góly Daniel Bartl, Egon Vůch je zase se čtyřmi asistencemi nejúspěšnějším nahrávačem. Brankář Dúbravka zasáhl celkem do dvaadvaceti zápasů a v sedmi případech neinkasoval, jeho kolega Hladký nastoupil dvakrát a pokaždé vychytal nulu. Kromě Dúbravky mají nejvyšší počet minut odehráno Bartl s Breitem.