FC Slovan Liberec | Slovan se pokusí vyloupit Bazaly. Hráče čeká duel s Baníkem Ostrava
21.09.2013

Slovan se pokusí vyloupit Bazaly. Hráče čeká duel s Baníkem Ostrava

Lukáš Michalík
OSTRAVA/LIBEREC – V dalším kole Gambrinus ligy zajíždí Slovan na ostravské Bazaly, kde se utká s místním Baníkem. Hráči mají v nohách těžké utkání s Freiburgem, ale zajisté budou chtít na Moravě uspět a pokračovat tak ve stíhání Sparty a Plzně. Utkání je na programu v neděli 22. 9 a začátek je naplánován na 15:00 hodin. Zápas bude řídit rozhodčí Orel, jemuž budou na čarách asistovat pánové Filípek a Jiřík.

FC Baník Ostrava

Mužstvo Ostravy zažilo poměrně povedený vstup do nové sezony a z prvních dvou kol vytěžilo čtyři body. V dalších týdnech však hráči Baníku předvedli totální kolaps a od Plzně, Jablonce a Příbrami schytali shodně čtyřgólový debakl, přičemž ani jednou neskórovali. V šestém kole sice Baník porazil brněnskou Zbrojovku, ale o týden později Ostravští podlehli Spartě, navíc opět čtyřikrát inkasovali. Bídnou formu Moravané podtrhli také minulé kolo, ve kterém doma prohráli s Bohemians 1905 1:3.

Na špatné výsledky zareagovalo vedení Baníku rozšířením řad realizačního týmu. Trenéra Martina Svědíka, jenž tým převzal v létě, doplnil u prvního týmu dosavadní trenér ostravské juniorky Radomír Korytář. Ostrava je momentálně na čtrnácté pozici v tabulce s pouze jednobodovým náskokem na sestupové patnácté místo.

Trenér Svědík v létě přivítal v kabině několik nových hráčů. Z Olomouce přišel útočník Rolinc, z Dukly zase záložník Engelman a z Pardubic si s sebou Svědík přivedl forvarda Petruse. Dalšími posilami Baníku se stali Dedič, Celba a Sichor.

Největším oslabením Baníku byl bezesporu odchod útočníka a bývalého reprezentanta Milana Baroše, jenž zamířil za dalším zahraničním angažmá do tureckého Antalyasporu. Z hostování se do svých mateřských klubů vrátili Stožický, Starý a Soukup a smlouva nebyla prodloužena Kaprálikovi. V klubu skončili rovněž Vašenda s Ferenčíkem. Na hostování do Hlučína byl uvolněn Andrejko.

Trenér Svědík nebude moci využít služeb zkušeného záložníka Martina Lukeše, který bude pykat za čtyři žluté karty, což je pro Baník velké oslabení. Lukeš je zároveň společně s obráncem Frydrychem jediným hráčem Ostravy, jenž na hřišti dosud nechyběl ani minutu. Baníku patří dvě nelichotivé prvenství, jelikož dvaadvacet inkasovaných branek je vůbec nejvíce ze všech týmů Gambrinus ligy a sedm vstřelených branek je společně se Slavií nejslabší počin. Nejlepším střelcem týmu je se dvěma góly útočník Jakub Rolinc.

Sestřih z posledního ligového utkání našeho soupeře naleznete zde.

FC Slovan Liberec

Naše mužstvo ve čtvrtek vstoupilo do základní skupiny Evropské ligy zápasem na půdě německého Freiburgu. Po nepovedeném prvním poločase, po kterém domácí vedli 2:0, Slovan znovu předvedl rapidně zlepšený výkon ve druhém dějství a zásluhou tref Kalitvinceva a Rabušice, vybojoval tým cennou remízu.

V minulém kole Slovan remizoval U Nisy s Viktorií Plzeň 1:1, když remízu zachraňoval zhruba deset minut před závěrečným hvizdem kapitán Kováč. Liberečtí jsou tak po osmi odehraných zápasech na třetí pozici se ziskem devatenácti bodů.

Slovan se s Baníkem utkal celkem ve čtyřiceti případech a má úspěšnější bilanci. Naši fotbalisté se z výhry radovali sedmnáctkrát, Ostravané desetkrát. Poslední vzájemný duel zvládl lépe Slovan a na jaře porazil Baník na Bazalech poměrem 1:0.

Nejvytěžovanějšími hráči Slovanu jsou brankář Kovář, stoper Kováč a záložník Pavelka, kteří mají na kontě shodně plný počet minut. Přemysl Kovář dokázal již ve čtyřech utkáních udržet čisté konto. Nejlepším střelcem je se čtyřmi přesnými zásahy Sergej Rybalka, na záda mu dýchá třígólový Michael Rabušic.

Utkání můžete sledovat prostřednictvím našeho online textového přenosu, který bude k dispozici zde.