FC Slovan Liberec | Snažil jsem se kluky strhnout, řekl žolík Bakoš po Slavii
Menu Další Zavřít Zavřít
07.12.2015

Snažil jsem se kluky strhnout, řekl žolík Bakoš po Slavii

Lukáš Michalík
Liberec - Do jeho příchodu na hrací plochu se našim fotbalistům v utkání proti Slavii dlouho nedařilo v ofenzivě prosadit. Střídající Marek Bakoš vnesl na trávník svěží vítr, své spoluhráče zdravě vyhecoval a po několika sekundách strávených na hřišti sám zavelel k obratu. "Samozřejmě je ideální, když vstoupíte na trávník a z prvního dotyku dáte gól," těšilo libereckého kanonýra.

Marku, jak moc náročný je pro vás závěr podzimní sezony?
Únavu trochu cítíme, možná nemáme úplně ideální zdravotní stav, ale dáváme se dokupy a myslím, že to není úplně špatné. Porazili jsme doma Spartu i Slavii, takže konec ligové sezony, až na ten Zlín, není z našeho pohledu špatný.

Prakticky okamžitě po svém vstupu na hřiště jsi dokázal skórovat. Asi to nemohlo být lepší, že?
Samozřejmě je ideální, když vstoupíte na trávník a z prvního dotyku dáte gól. Zmrhal to měl v prvním poločase vlastně podobné. Šel jsem na hřiště s tím, abychom se o to pobili, snažili se výsledek otočit a nakonec se to podařilo. Vývoj jsme během pár minut zvrátili a pak odolali soupeřově tlaku.

Do zápasu jsi vletěl hodně nabuzený...
Byl to emotivní zápas, snažil jsem se kluky strhnout a pomoci jim nějakým závarem nebo gólem, což se nakonec podařilo. To je báječné, takže jsem se zápasem spokojený.

Jak bys popsal situaci před vaším prvním gólem?
Rambovi jsem to sklepával, aby střílel z první, ale protihráči proti němu vystoupili a on čekal, až jsem myslel, že už tu správnou příležitost prováhal. Potom to dal ale pěkně pod sebe a já jsem se pak jen snažil míč najít a trefit ho do brány. Vyšlo to.

Hned zkraje druhého poločasu jste začali hrát na dva útočníky. Byl to taktický záměr, vrhat se více do ofenzivy?
Proti Spartě jsme hráli celou dobu na dva útočníky. Teď sice začal jeden, ale v průběhu jsme nepříznivý vývoj potřebovali zvrátit a vytvořit tlak v šestnáctce soupeře, což se nakonec povedlo a otočili jsme to. Potom jsme mohli ještě více držet míč, být nebezpečnější a uklidnit to dalším gólem, protože nějaké šance jsme tam měli. Už je ale po zápase a my jsme rádi, že jsme vyhráli.

Neměli jste už v hlavách myšlenky na čtvrteční zápas roku proti Marseille?
Samozřejmě jsme mysleli i na čtvrteční zápas, ale v první řadě jsme se soustředili na Slavii. Ligové body potřebujeme, protože chceme být úspěšní a v tabulce hrát na špici, takže nemůžeme vypustit žádný zápas. Jsme rádi, že jsme to zvládli, a věřím, že jsme nějaké síly pošetřili i na to čtvrteční utkání o všechno.

Na podzim jsi se sedmi vstřelenými góly nejlepším ligovým střelcem mužstva. Panuje u tebe v tomto ohledu spokojenost?
Spokojen jsem hlavně s tím, že jsme tam, kde jsme. Jsme čtvrtí a Boleslav před sebou máme jen o skóre. Co se týče mě osobně, gólů určitě mohlo být více, ale nejdůležitější je, aby měli fanoušci z našeho fotbalu radost a abychom mohli hrát takové zápasy, jako ve čtvrtek proti Marseille. Jsem samozřejmě rád, když dám gól, ale důležitější je, když se vyhrává.

Kolik sil vám před rozhodující bitvou v Evropské lize ještě zbývá?
Jsme trochu zdecimovaní, ale určitě se ještě vymačkáme. Je to trochu cítit, ale psychicky se vybičujeme a každý, kdo bude aspoň trochu moci, půjde na hřiště a nechá tam všechno, co v něm je. Myslím si, že na takový zápas budou k dispozici skoro všichni.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Kerda sport Snakesub
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Hattrick