FC Slovan Liberec | Trenér Trpišovský před Podještědským derby: Čeká nás výjimečný zápas, cítím velká očekávání
Menu Další Zavřít Zavřít
19.02.2016

Trenér Trpišovský před Podještědským derby: Čeká nás výjimečný zápas, cítím velká očekávání

Lukáš Michalík
Liberec - V sobotu se zraky všech fotbalových příznivců napříč celým regionem upnou k již 44. Podještědskému derby mezi naším klubem a rivalem ze sousedního Jablonce. Naši fotbalisté mají po utkání na Julisce co napravovat a neexistuje moc lepších způsobů, jak potěšit liberecké fanoušky, než třemi body z derby. "Chtěli bychom ukázat, že i s novým složením týmu máme svou sílu a také navázat na naše podzimní výsledky v domácím prostředí," přeje si liberecký lodivod Jindřich Trpišovský.

Blíží se jedno z nejočekávanějších utkání na jaře. Jak se na Podještědské derby těšíte?
Víme, že derby je ostře sledované, jednu jeho část tvoří marketingové záležitosti jako je rozdávání kšiltovek první tisícovce šťastlivců. Další věcí je to, že bychom chtěli napravit utkání na Dukle, které se nám nepovedlo jak výsledkově, tak příliš ani výkonem. Chtěli bychom ukázat, že i s novým složením týmu máme svou sílu a také navázat na naše podzimní výsledky v domácím prostředí. Když se nám na podzim něco nepodařilo, tak jsme se doma dokázali znovu nakopnout.

Získej při derby jednu z tisícovky bílých trenérských kšiltovek a můžeš vyhrát i zájezd do...

Zveřejnil(a) FC Slovan Liberec dne 17. únor 2016

S jakým stylem hry byste proti soupeři rádi vyrukovali?
Chtěli bychom se vrátit k libereckému pojetí hry, která nás zdobila na podzim. Tím mám na mysli běhání, agresivitu a velkou pracovitost na hřišti, k čemuž jsme ve většině zápasů dokázali přidat i fotbalovost.

I přes své stále poměrně krátké působení v Liberci, vnímáte derby jako výjimečný zápas?
Musím říci, že ano. Na podzim se Podještědské derby konalo v tom rychlém sledu důležitých utkání, tuším, že to bylo po Šmoně a těsně před Hajdukem. Před tím utkáním jsem navíc strávil ještě dva dny v Chorvatsku sledováním Hajduku, takže jsem prakticky přijel rovnou na zápas. Teď je situace trochu jiná, vnímám to hodně, protože se na derby připravujeme celý týden. Hodně lidí o něm mluví i v souvislosti s tím, že Jablonec se přes zimu hodně vzchopil. Momentálně cítím asi ještě větší očekávání, než když jsme doma hráli se Spartou.

Náš rival v zimě prošel mnohými změnami. Jak se vám obměněný Jablonec jeví?
Viděl jsem je v hodně přípravných zápasech a s Jihlavou hráli jinak, ale to jsme hráli skoro všichni. První kolo je hodně svázané a rozhodují v něm detaily. Jablonec měl ale mnoho šancí, trefili tyč, břevno a spoustu dalších příležitostí neproměnili. Neměli to jednoduché, Jihlava hrála výborně, ale Jablonec vyhrál zaslouženě. Je u nich vidět velký nárůst sebevědomí a pod novým realizačním týmem se prezentují také jiným herním pojetím.

Jaká hra by na soupeře mohla platit?
Pro mě je nejpodstatnější, abychom se vrátili k tomu fotbalu, který byl pro nás úspěšný. Co to přinese, to uvidíme, ale samozřejmě chceme, aby to přineslo vítězství. Ještě třikrát jsem si pouštěl naše utkání na Dukle, pětadvacet minut jsme se něčím prezentovali a pak se to vinou naší nedůslednosti a nepoctivosti úplně zhroutilo. Pro mě je teď důležité, abychom ukázali morální a mentální sílu podloženou nasazením, pracovitostí a také kvalitou, která nám na Dukle v některých momentach přechodové fáze chyběla. Když to všechno zvládneme, tak budeme úspěšní.

Liší se nějakým způsobem příprava na Podještědské derby od těch na jiná utkání?
Připravujeme se stejně jako na každé jiné utkání. Všichni vnímáme, jaký nás čeká zápas a atmosféra na stadionu na nás zase dolehne. Připravujeme se standardně, hodně jsme se věnovali tomu, co se nám nedařilo v utkání na Dukle a probírali to i na videu.

Plánujete oproti zápasu na Julisce nějaké změny v sestavě?
Určitě změny budou. Hrajeme v domácím prostředí, budeme hrát na výrazně jiném terénu než na Dukle a budeme rovněž vycházet z aktuální formy hráčů. Samozřejmě cítíme, že je potřeba něco změnit, takže změny v sestavě určitě přijdou.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Ponyexpres Toner-Copy
Mediální partneři
Beat radio Liberecká drbna