FC Slovan Liberec | Trošku jsme se zalekli vstřelené branky, míní po utkání v Plzni Marek Bakoš
Menu Další Zavřít Zavřít
27.09.2015

Trošku jsme se zalekli vstřelené branky, míní po utkání v Plzni Marek Bakoš

Dominik Jakubec, Marek Kratochvíl
Plzeň – Ještě před rokem touto dobou nosil Marek Bakoš modročervený dres, na což fanoušci nezapomněli. Během střídání se dočkal hlasitého aplausu a transparentu v hledišti. „Jsem rád za to, jakého přijetí jsem se tu dočkal. Potěší, že si fanoušci vzpomenou na to hezké, co jsme zažili, a při každém návratu do Plzně si zavzpomínám. Teď jsem však hráč Slovanu a nemůžu odjíždět úplně spokojený,“ říká po porážce 1:2.
Známí ho kontaktovali už před zápasem. „Lidé, co chodí na fotbal, mi drželi palce a psali smsky. Tedy, samozřejmě s tím, že mi sice fandí, ale výhru budou přát Plzni,“ dodával s úsměvem.

Nakonec se Bakoš vítězného návratu nedočkal. „Chtěl jsem pro svůj klub udělat co nejvíce, tedy pomoci mu k vítězství, ale tady je to těžké. Narazili jsme na výborný tým. Když jsme se dostali do vedení, tak na nás zatlačili. Možná je trochu i naše chyba, že jsme se nechali. Každopádně nakonec z toho rezultovaly dva góly v naší síti,“ litoval.

Úbytek sil podle něj nebyl viníkem porážky. Tým si dle Marka Bakoše prohrál zápas spíše v hlavě. „Jakmile jsme dali gól, trošku jsme se toho zalekli a zatáhli jsme se. Když vedete 1:0 na hřišti silného soupeře a máte s nimi hrát otevřený fotbal, trošku tomu podlehnete a místo toho se stáhnete. To se nám tentokrát stalo,“ vysvětloval.

Slovan tedy vůbec poprvé v sezoně prohrál ligové utkání. Může ho to před těžkým zápasem Evropské ligy rozhodit? Podle zkušeného útočníka nikoliv. „Minule jsme se z toho dostali rychle a já věřím tomu, že si teď prohru vyhodnotíme a v Marseille budeme co nejlépe reprezentovat český fotbal,“ doufá.

Výsledné skóre bylo shodné s tím, které svítilo na světelné tabuli po utkání Superpoháru. Od té doby je však znát vývoj mužstva. „V superpoháru to byl úplně jiný zápas. Tehdy jsme si tolik nedovolili, tentokrát si myslím, že to bylo z naší strany mnohem lepší utkání. Do prvního gólu jsme hráli dobře. Vyhověli jsme si, podrželi jsme míč a měli jsme i šance,“ vyjmenovával Marek Bakoš pozitiva.

A stále je dle něj kam se posunout. „Nemáme se za co stydět a věřím, že nám to v konečném důsledku může pomoci. Jsme mužstvo, které se může vyvinout v ještě lepší tým,“ uzavřel.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Aura Medical Centrum Babylon
Mediální partneři
Rengl Liberecká drbna