FC Slovan Liberec | U18/U19 - Příprava: FK Mladá Boleslav vs. FC Slovan Liberec 2:1 (0:1)
15.01.2018

U18/U19 - Příprava: FK Mladá Boleslav vs. FC Slovan Liberec 2:1 (0:1)

Helena Bláhová
Sobota 13.1.2018

V prvním přípravném utkání nás Boleslav porazila.

Branky: 35´ Černický

1.poločas:

Sestava: Dlask - Mečíř, Venc, Šorsák, Gabko - Šíma, Bergmann (22´ Krpata), Halgaš - Daněk, Žižka, Černický

2.poločas:

Sestava: Plechatý - Mečíř (67´Šorsák), Provazník, Kratochvíl, Khun - Daněk (67´ Žižka), Lábek, Venc, Černický (60´ Gabko, 75´ Halgaš) - Kleiner, Drahoš

Po kondičním soustředění hráčů, které se uskutečnilo v Heřmanicích, mužstvo odehrálo první přípravné utkání s Mladou Boleslaví.

Do utkání jsme šli s cílem vysokého presinku, organizace hry a komunikace mezi hráči na jednotlivých postech.

1.poločas: Jasně jsme dominovali a domácí si nevěděli s naším napadáním rady. Donutili jsme soupeře k několika chybám v rozehrávce i při přechodu do útoku, ale potrestali jsme domácí jen jedním gólem ve 35. minutě, kdy proměnil branku Černický po chybě domácí rozehrávky.

2.poločas: Po změně stran jsme prostřídali hráče a změnili rozestavení. Bohužel někteří hráči nenavázali na výkon svých kolegů z první půle a museli se zpočátku bránit. Vázla komunikace od stoperů a pozdní přebírání protihráčů. Až od 17. minuty hráči začali plnit to, co jsme si řekli, vysunuli napadání a vytvořili si několik brankových příležitostí, které ale neproměnili. A tak nás domácí po zaváhání v obraně potrestali vyrovnávací brankou.

My jsme se mohli dostat do vedení po nařízeném pokutovém kopu za faul na Halgaše, ale Lábek nepřekonal domácího brankáře. Poté se hra přesunula především před domácí branku, naši hráči si vytvořili několik dalších brankových příležitostí, ale domácí obránci několikrát míč doslova vydolovali z brankového prostoru nebo zasáhl domácí gólman. A jak už ve fotbale platí: Nedáš - dostaneš!

Domácí potrestali naší nedůslednost po našem autovém vhazování a rychlým kontrem, kdy si naši stopeři neporadili s důrazem domácích útočníků na půlící čáře, samostatnou akci zakončili na konečných 2:1.

Trenér Zachariáš: "Jsem spokojen s prvním poločasem, kluci splnili vše, co jsme si řekli. Všichni do jednoho se vydali. Druhý poločas byl horší co se týče ochoty pracovat na maximum, od některých hráčů to nebylo 100%, proto nás soupeř přehrával v první části především ve středu hřiště. Následně to již bylo v pořádku, šancí bylo minimálně na pět branek. Výsledek není v této fázi přípravy až tak důležitý."