FC Slovan Liberec | U19 - Příprava: Miedź Legnica vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
11.02.2019

U19 - Příprava: Miedź Legnica vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Helena Bláhová
Sobota 9.2.2019 Stadion Orla Bilego (UMT)

Zajímavá konfrontace s rychlostním a technickým soupeřem, ve které jsme byli lepším týmem především ve hře na stranách, v presinku nahoře i na vyložené šance.

Branky: 30´ Gabko

Sestava: Plechatý - Mečíř, Venc, Kratochvíl, Gabko - Beran, Michal - Daněk (46´ Šíma), Knobloch (46´ Černický), Yuzvak - Pokorný (55´ Polyák)

Dominovali jsme ve hře v prvním poločase, přehrávali jsme soupeře ve středu i na stranách, byli jsme aktivní při presinku. Velmi dobrá součinnost a tahavost levé strany (Gabko - Yuzvak, 5-6 gólových akcí). Obranná fáze s nulou vzadu, disciplína, organizace, zkracování, bez vyložených šancí soupeře. Útočná fáze - rychlá přechodová fáze po zisku, šance Pokorného (hlava), Yuzvak (břevno), Polyák sám + po centrech.

Neefektivita při šancích ze stran - finále, timing náběhu, odskoky, výběr řešení, kvalita centru. Lepší postavení při napadání a rychlejší posuny týmu na velké umělce, trpělivost, vzadu jeden na jednoho.

Trenér Čapek: "Herně dobrý první poločas, ve kterém jsme nebyli efektivní v zakončení v situacích 3x2, 4x3."