FC Slovan Liberec | Utkání hodně ovlivnila rychlá branka soupeře, míní po porážce v Brně Jan Mudra
Menu Další Zavřít Zavřít
21.09.2014

Utkání hodně ovlivnila rychlá branka soupeře, míní po porážce v Brně Jan Mudra

Dominik Jakubec, Zdeněk Plánka
Brno – Duel na jihu Moravy našemu týmu nevyšel, Zbrojovce podlehl těsně 0:1 a nadále se tak drží ve spodních patrech tabulky. „První půli jsme hráli špatně a v té druhé jsme se už jen marně snažili dotahovat,“ hodnotí výkon týmu Jan Mudra.

Hned v úvodu mohla náš tým velmi mrzet neproměněná příležitost Dzona Delarge, který z velké blízkosti minul. Hned nato totiž soupeř udeřil. „Tam se potvrdilo klasické pravidlo, tedy že nedáš, dostaneš. Ta branka utkání hodně ovlivnila. Prvních deset minut jsme hráli dobře, ale pak se vše najednou změnilo,“ smutní krajní bek.

Jan Mudra

Na svěřencích trenéra Samuela Slováka bylo rázem vidět, jak je vedoucí branka do té doby méně aktivního Brna zaskočila. „Přestalo nám to jít, dostali jsme soupeře na koně. První půli už jsme pak dohráli z naší strany špatně a ve druhé už jsme se marně snažili to dohnat. Výsledek už se nám bohužel dotáhnout nepodařilo,“ popisoval Mudra.

Přes jeho pravou stranu sice nevedl na branku Ondřeje Koláře žádný vážnější útok, ani nad svým vlastním výkonem ale nijak nejásal. „Moc mi to nešlo. Ani se svým, ani s týmovým zkrátka nemůžu být spokojen. Nic víc se k tomu asi ani nedá říct,“ neskrýval rozladění.

Nyní již liberecký obránce přišel před začátkem sezony ze Znojma jako alternativa na kraje defenzivy, kde zatím v lize třikrát zavítal do základní sestavy. „Šel jsem do Slovanu s tím, že se o své místo budu muset poprat. Věděl jsem, že to nebude úplně jednoduché,“ osvětluje svou pozici v kádru.

Dosud se střídal hlavně s dalším pravým bekem, Vladimírem Coufalem. „Zatím nás trenér točí s Vláďou. Pochopitelně je to pro nás lepší, než jenom sedět na lavičce. Hraji ob zápas, nastoupil jsem v poháru nebo v předkolech Evropské ligy. Vytíženost tam tedy je, s tím jsem spokojen,“ uznává Mudra. Podívat se do úvodní jedenáctky může znovu už příští neděli, kdy náš tým hostí U Nisy Mladou Boleslav.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
DB Schenker Lékárna Svět
Mediální partneři
Rengl Kalendář Liberecka