FC Slovan Liberec | Utkání jsme si zbytečně zkomplikovali a zdramatizovali. Řekl záložník Daniel Bartl
11.04.2016

Jakub Martínek
Liberec - náš tým má za sebou úspěšné domácí vystoupení proti olomoucké Sigmě. Hned ve druhé minutě se dostal díky Luckassenovi do vedení a v průběhu prvního dějství mohl přidat i další trefy. Šance ale Slovan nevyužil a to soupeř potrestal. Svěřenci trenéra Trpišovského ale neponechali nic náhodě a vedení si po osmi minutách vzali zpět. Výsledkem 2:1 už nezahýbal ani hektický závěr utkání, kdy byl po nepochopitelném jednání vyloučen gólman Olomouce Buchta.

Slovan vstoupil do utkání proti olomoucké Sigmě hodně aktivně a zato byl hned po stodvaceti sekundách hry náležitě odměněn. Centr z pravé strany doletěl až k osamocenému Luckassenovi, který se trefil parádní ranou z voleje. A nemuselo zůstat jen u jednoho gólu, jenže Vůch a poněm i Bakoš svoje šance neproměnili. "Myslím, že se nám podařilo prvních pětatřicet minut, kdy jsme měli čtyři gólovky a v poklidu kontrolovali hru," komentoval povedený úvod Bartl.

Sám Daniel Bartl mohl přidat druhou branku našeho týmu. Ve třicáté druhé minutě se uvolnil na pravé straně hřiště a s míčem se dostal až do pokutového území. Jeho technické zakončení v podobě lobu ale skončilo jen nad brankou soupeře.

Dlouho to vypadalo, že si liberečtí fotbalisté připíši pohodlné vítězství. Olomouc totiž směrem dopředu byla i v průběhu druhého poločasu hodně bezzubá. To ale změnila až šedesátá devátá minuta, kdy se prosadil hostující Ševčík. "Zbytečně jsme si závěr utkání zkomplikovali a zdramatizovali. Ztráceli jsme balon, znervózněli jsme a toho Sigma využila a po naší chybě srovnala."

A o šest minut později mohlo být pro liberecké barvy ještě hůře. Soupeř se po rohovém kopu dostal do rychlé přečíslení 3 na 1 a mnohým fanouškům zatrnulo. Hostující hráči ale naštěsí celou akci špatně vyřešili. "Byli jsme v příliš velké počtu v pokutovém území. Rychle jsme ale ztratili balon a soupeř se dostal do přečíslení. Nestačili jsme se vrátit. Naštěstí to špatně vyřešili, takže štěstí pro nás. Určitě se ale z toho musíme do dalších zápasů ponaučit," řekl možná ke klíčovému momentu krajní záložník.

V sedmdesáté sedmé minutě se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš a svěřenci trenéra Trpišovského znovu udeřili. Po Bakošově centru z levé strany se k hlavičce ideálně našteloval Zdeněk Folprecht a poslal náš tým znovu do vedení. "Zdeňkovi jsem tu branku moc přál. Já mám jednu ligovou branku, takže mě teď aspoň dohnal (smích). Moc si přál tu branku vstřelit. Tahle byla dokonce vítězná."

Dobrý pocit ze zvládnutého konce utkání nakonec umocnili ještě výsledky soupeřů, kteří společně se Slovanem bojují o účast v evropských pohárech. Jak Slavie tak i Mladá Boleslav totiž ve svých utkáních body ztratili. "Pro nás je to jenom dobře. Jdeme ale od zápasu k zápasu a na soupeře se nechceme ohlížet. Musíme se soustředit především na vlastní hru a výsledky," dodala spokojeně závěrem liberecká čtyřiadvacítka.