FC Slovan Liberec | V Boleslavi to ještě bude těžké, vědí Hovorka i Pulkrab i přes dobrou výchozí pozici
Menu Další Zavřít Zavřít
11.05.2016

V Boleslavi to ještě bude těžké, vědí Hovorka i Pulkrab i přes dobrou výchozí pozici

Dominik Jakubec
Liberec - Zápas se Zlínem měl skutečně bláznivý průběh. Hosté na stadionu U Nisy hned třikrát vedli, stejně ale nakonec odjížděli poraženi. "Někdy se zkrátka takový zápas sejde," usmíval se po utkání David Hovorka, který se v zápase hned dvakrát prosadil. Stejný účet nasbíral také Matěj Pulkrab.
Do utkání Slovan nevstoupil vůbec dobře. "Někdy v páté minutě jsme dostali gól a Zlín byl najednou na koni. Pak jsme vyrovnali, chvíli jsme je tlačili, ale místo gólu jsme z dalšího protiútoku dostali na 1:2," komentoval úvod utkání Matěj Pulkrab.

Jeho první branka byla skutečně výstavní, pronikl do vápna a po samostatné akci parádně zakončil k tyči. "Takový gól jsem snad v životě nedal. Že bych prošel přes dva hráče nebo že bych si míč takhle seknul ve vápně... Věděl jsem, že jsem v šestnáctce, tak jsem vypálil, a naštěstí to takto skvěle vyšlo," usmívá se. Zlín ale na první gól Slovanu rychle zareagoval a opět se dostal do vedení.

Naši hráči přitom měli na hřišti územní převahu, kterou se jim ale dlouho nedařilo proměnit a po individuálních chybách naopak následovaly protiútoky soupeře. "Byly tam špatně vyhazované balony před soupeřovým vápnem. Zlín na nás byl dobře připraven, vycházel do kontrů v pěti hráčích a pak z toho vznikly ty nebezpečné situace," popisoval stoper David Hovorka.

Také po druhém vyrovnání zařízeném opět Matějem Pulkrabem se potřetí dostali hosté do vedení. "Někdy se to tak zkrátka sejde, nevychází vám nic. Najednou padl jeden gól, druhý gól a můžeme všichni slavit. Takový je zkrátka fotbal," konstatoval mladý stoper.

Byly to právě jeho góly, které dokonaly obrat. "Nejdřív tam ke mně propadl balon po rohu a propálil jsem to. Druhý gól padl prakticky ze stejného místa, tentokrát jsem to dal hlavou, a nějak to tam padlo. Byl to nejdřív můj premiérový gól, pak hned druhý, zkrátka skvělý pocit," radoval se po utkání sváteční střelec.

Díky výhře nakonec pojede Slovan na hřiště Mladé Boleslavi jako třetí tým tabulky. "Tu informaci jsme dostali až v kabině, soustředili jsme se jen sami na sebe. To je nejdůležitější. Nevím, jak to přesně v tabulce je, máme asi lepší výchozí pozici, ale to je všechno," varuje před sobotním duelem Hovorka.

S tím souhlasí také Matěj Pulkrab. "Nějaká výhoda to pro nás může být, ale pořád nás čeká těžký zápas, navíc venku. Budeme chtít hrát na vítězství a třetí místo urvat," slibuje. Nezbývá než věřit, že také duel v Mladé Boleslavi Slovanu vyjde a bude se moci radovat z třetí příčky také na konci sezony.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Niosport Vogel electric
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec RCL
×
Odehráno v 17:00
FC Slovan Liberec
FK Mladá Boleslav