FC Slovan Liberec | V reprezentaci máme opět trojí zastoupení. Nominaci dostali Koubek, Šural a Pavelka
03.11.2015

Liberec – Tři reprezentanti. Taková je po nominaci trenéra Pavla Vrby na přípravná utkání s Polskem a Srbskem vizitka našeho týmu. Stejně jako při předchozích zápasech českého národního výběru v kvalifikaci na mistrovství Evropy zamíří na reprezentační sraz David Pavelka, Josef Šural a Tomáš Koubek.
Zmíněné trio tak opět bude mít pernou reprezentační přestávku, která je na programu po víkendovém zápase v Brně. Na sraz zamíří již v pondělí, český národní tým se pak během svého programu nejprve utká 13. listopadu v Ostravě s výběrem Srbska, o čtyři dny později pak zamíří do Vratislavi, kde narazí na silné Polsko.

David Pavelka i Josef Šural se během posledních kvalifikačních zápasů zařadili mezi členy základní sestavy. Šural odehrál proti Turecku a Nizozemsku dohromady 133 minut a upozornil na sebe zejména vstřeleným gólem v Nizozemsku, když ve 35. minutě zvyšoval na 2:0. Tato branka byla jeho premiérovou v národním týmu.

Neméně dobře si vedl také David Pavelka. Po boku Vladimíra Daridy odehrál na své obvyklé pozici defenzivního záložníka celých 180 minut a hrál se stejným přehledem, jako jsme od něj zvyklí v dresu Slovanu. Nyní má možnost rozšířit své konto startů za národní tým, kde dosud nastoupil ke čtyřem zápasům.

To Tomáš Koubek na svůj premiérový start v seniorské reprezentaci stále čeká. Účastník letošního evropského šampionátu fotbalistů do 21 let však míří již na svůj třetí reprezentační sraz s A-týmem a kdo ví, třeba si právě tentokrát v přátelských zápasech odbude premiéru mezi třemi tyčemi.

Na srazu se Šural, Pavelka a Koubek sejdou s enklávou exlibereckých hráčů, mezi něž patří Daniel Pudil, Bořek Dočkal nebo Theo Gebre Selassie. Nominace ještě není uzavřená, tři jména doplní trenér Pavel Vrba v pátek po zápasech Slovanu, Plzně a Sparty v rámci Evropské ligy.

Trenér Jindřich Trpišovský každopádně nemůže se zmíněnou trojicí počítat pro úvodní duel osmifinále MOL Cupu proti Zlínu, který se odehraje v sobotu 14. listopadu od 16 hodin na stadionu U Nisy.

Všem našim reprezentantům přejeme v národním dresu co nejvíce úspěchů!