FC Slovan Liberec | Vezmeme si z toho to pozitivní, říká po derby Tomáš Koubek
Menu Další Zavřít Zavřít
16.08.2015

Vezmeme si z toho to pozitivní, říká po derby Tomáš Koubek

Dominik Jakubec
Jablonec – Byl to právě Tomáš Koubek, který se dlouho zasazoval o to, že Slovan držel na jablonecké Střelnici až do samotného závěru nadějné vedení. I přes konečnou remízu se mladý gólman po utkání snažil zůstat pozitivní. „Před čtvrtkem nám tento zápas může pomoct,“ myslí si.

Jak bys derby zhodnotil?
Celý zápas jsme to měli ve svých rukách. Jablonec ve druhé půli přidal, měl velkou sílu, ale dlouho se nám stále dařilo držet vedení. Nakonec jsme obdrželi smolný gól v devadesáté minutě. To se stává, ale i tak si troufám říct, že jsme hráli dobře a že pro nás výkon může být vzpruha. Kluci makali a bojovali a pro diváky to byl jistě dobrá zápas.

Co se stalo při vyrovnávací brance?
Přiletěl centr ze strany, někdo z našich hráčů to ještě tečoval a balon se dostal na penaltu. První střelou, kterou jsem viděl na poslední chvíli, mě sice ještě Beneš trefil do rukou, ale odrazilo se to zpět k němu a napodruhé to přes bránícího hráče vystřelil s tečí až do šibenice. Nazval bych to smolným gólem.

Koubek v souboji o míč

Bereš bod ze hřiště Jablonce jako zisk, nebo vzhledem k průběhu zápasu jako ztrátu?
Musíme si teď v kabině říct, že jsme odehráli dobrý zápas a že jsme měli další šance. Měli bychom dát hlavy nahoru, protože ve čtvrtek hrajeme znovu, jde to velmi rychle za sebou. Není čas mít sklopené hlavy. Předvedli jsme dobrou partii, kterou zkazil akorát ten závěrečný gól.

Jak ses v brance cítil?
Když bych měl hodnotit osobní pocit, jsem spokojen. Působil jsem tak, jak bych chtěl působit, a snad tu v tomto ohledu dochází k určitému zlepšení. Hlavně chci ale zůstat nohama na zemi, být pokorný a uvidíme, co to přinese. Už ve čtvrtek nás čeká další velmi důležitý zápas. V Liberci se momentálně cítím velmi dobře, jsem tu rád a myslím, že náš tým má sílu.

V zápase ses rozhodně nenudil. Jsi se svým výkonem spokojen?
Nějaké zákroky jsem tam měl, což jsem samozřejmě před zápasem tak nějak čekal. Ale práce celého týmu se zlepšuje a já myslím, že klukům stále něco dlužím. Tentokrát jsem je podržel, ale bohužel stejně přišel vyrovnávací gól. Na to, jaké jsme měli před zápasem problémy se sestavou, hlavně se středem zálohy, jsme podle mě pracovali skvěle. Před čtvrtkem nám to může pomoct.

Zmínil jsi problémy se sestavou. Jakého charakteru byly?
Když se podíváte na naši sestavu proti Dukle a tu současnou, chyběl nám prakticky celý střed pole. Nuceně jsme změnili rozestavení a hráli jsme na dva útočníky. To samozřejmě bylo trochu problematické, tím spíš v tak důležitém zápase pro celý region. Kluci, kteří nastoupili, to však zvládli a myslím, že si to i lidi užili. I po gólu přišla řada šancí na obou stranách. Vezmeme si z toho to pozitivní.

Dalším soupeřem bude Slovanu Hajduk Split, který v rámci 4. předkola Evropské ligy přivítáte na stadionu U Nisy už ve čtvrtek. Co od soupeře očekáváš?
Ještě jsem je příliš neviděl, sledovali jsme hlavně Jablonec. Víme, že jejich síla je spíš vepředu, než vzadu. Určitě chceme hrát aktivně a uhrát co nejlepší výsledek, abychom do Chorvatska jeli trošku v klidu. Moc dobře víme, co nás tam čeká, na Youtube jsme se podívali, jak to tam vypadá (úsměv). Těšíme se a uvidíme, co trenér na Hajduk vymyslí. Snad bude sestava tou nejsilnější možnou.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
K.H.T. EL PJ Art
Mediální partneři
Liberecká drbna Beat radio