FC Slovan Liberec | Vladimír Coufal: Nedokázali jsme si poradit s jejich hrou
04.11.2017

Vladimír Coufal: Nedokázali jsme si poradit s jejich hrou

Tomáš Honzejk
Jihlava - Velice smutný byl po zápase v Jihlavě kapitán Slovanu Vladimír Coufal. V případě vítězství se Slovan minimálně do neděle mohl posunout na druhé místo tabulky. To se ovšem nestalo. Jihlava dala Slovanu lekci. "Každý ví, že hrajeme otevřeně, ale tohle se nesmí stávat," sypal si popel na hlavu liberecký kapitán.

Jak hodnotíš utkání?
Bylo to hrozný. Prohra 3:1, nebál bych se říct, od nefotbalového týmu. Přehráli nás pouze tím, že nakopávali míče dopředu a my jsme si s tím nedokázali poradit.

Co rozhodlo, že jste si nedokázali poradit s jejich hrou?
První gól padl po rohovém kopu. Jejich hráč to vracel ze zadní tyče do ohně. Já měl na zádech Krejčího, který to do mě napálil. Možná to byl i "vlastňák". Druhý gól padl po naší blbosti. Záviška si zaběhl za obranu, kde jsme byli dva na dva a neuhlídali to. Třetí branka opět po našem propadnutí v obraně. Každý ví, že hrajeme otevřeně, ale tohle si musíme pohlídat.

Nepodcenili jste soupeře po výsledcích z poslední doby?
To si určitě nemyslím. My jsme měli nějakou sérii v téhle fázi, než začne reprezentační přestávka. Chtěli jsme ji zakončit vítězstvím, což se nepovedlo, stejně jako v Teplicích. Není pro nás dobré, že nezvládáme poslední zápasy před pauzou.

Co se dělo v kabině o poločase?
Hlasitěji jsme si vyříkali pár věcí. Trenér nás uklidňoval, protože nemá cenu na vás řvát, když prohráváte 3:1 na půdě posledního celku. Tím nechci Jihlavu nijak snižovat, svou kvalitu má. To dnes předvedla. My šli do druhé půle s tím, že brzy snížíme, čímž Jihlava znervózní. To se nestalo a my prohráli.

Pomýšlíte stále na ty nejvyšší příčky v tabulce zaručující účast v evropských pohárech?
Doufáme, že se po pauze vrátíme na vítěznou vlnu a uvidíme, na co to bude stačit. Jestli na Evropu, umístění v horní polovině tabulky, nebo klidný střed.