FC Slovan Liberec | Výhry venku? Příjemná změna oproti podzimu, usmívá se brankář Tomáš Koubek
Menu Další Zavřít Zavřít
03.04.2016

Výhry venku? Příjemná změna oproti podzimu, usmívá se brankář Tomáš Koubek

Dominik Jakubec, Jakub Janoušek
Praha/Liberec - V zápase s Bohemians se Tomáš Koubek zapotil víc, než jeho protějšek v domácí brance Zdeněk Zlámal. Několikrát mu také pomohla branková konstrukce. "Snad se mě bude štěstí držet i nadále," usmívá se mladý gólman.

V Ďolíčku za tebou hned čtyřikrát zvonily tyče, branku sis tedy asi postavil dobře?
Nějak jsem si branku nestavěl, nepustili mě na stadion dřív. (úsměv) Vyloženě štěstí jsem měl u těch dvou tyčí, kdy míč jel po brankové čáře. Ta břevna jsou sice slyšet, ale nakonec to stejně letí vedle. První střela byla myslím hodně z vrchu, nestihla klesnout, a Jiráskovu střelu jsem na konci dokázal vytáhnout. Spíš při nás stálo štěstí po šanci Mosquery. Ani jsem nechápal, jak to dokázal trefit, ale štěstí stálo při nás.

Takže střely do břevna tě nechaly klidným?
Je to v podstatě střela vedle, ono se to odráží od břevna a diváci zahučí, ale nebezpečné to není. Nechci říct, že by mě to vůbec nevzrušovalo, ale třeba u střely Hubínka, o které jsem mluvil, jsem věděl, že nemůže skončit v bráně. Bylo to vidět na její trajektorii, to už tak nějak poznáte.

Už jsi zažil zápasy, kdy by soupeř tak často trefoval tyč?
Myslím, že když jsme před rokem hráli na mistrovství Evropy do 21 let s Portugalskem v Edenu, tak to také za mnou asi třikrát nebo čtyřikrát zvonilo. Možná ještě snad někde v osmnáctce s Německem... Nevím, jestli to nějak přitahuju, každopádně jsem rád, že mám to štěstí nakloněné. Snad to bude pokračovat.

Kromě tyček jsi měl také řadu skvělých zákroků, který byl pro tebe těžší?
Těžší byl asi zákrok proti Patrikovi Schickovi, který si pustil míč do vápna a pak si ho tu ještě zasekl. Já vybíhal proti němu a naštěstí mě trefil do nohy. Střelu Acosty jsem dobře viděl, šla v dobré výšce. Nahoru se jde vždycky lépe, než dolů.

Zato vám se vaši největší šanci podařilo hned proměnit.
Dali jsme z jedné střely gól, to je na jednu stranu určité umění našeho týmu. Neměli jsme až tolik šancí, ale dokážeme být produktivní a vyhrávat 1:0. To se podle mě změnilo od podzimu. Tehdy jsme nedokázali vzadu udržet čisté konto, teď se nám to daří a zvládáme i góly dávat. Měli jsme dva nebo tři zápasy trošku problémy s produktivitou, ale teď už snad padat budou. Když dokážeme ještě držet vzadu nulu, můžeme dál myslet na pohárové příčky.

Potřetí v řadě jste dokázali zvítězit venku, čím to je, že se vám začalo na hřištích soupeře dařit?
To je další změna oproti podzimu. Měli jsme venku snad jen jednu výhru. Jsme hlavně rádi, že se jako tým dokážeme posouvat, že i v jiném prostředí dokážeme sbírat body. To je pro nás důležité, pokud chceme do pohárů.

V týdnu jste vypadli z MOL Cupu, vzhledem k tomu, jaké týmy postoupily do semifinále, by však mohlo jít do Evropy hned pět týmů z ligy. Sledujete to?
Jediné ohrožení z poháru je Jablonec, který už se asi do nejvyšší čtyřky neprokouše. Pokud by nevyhrál pohár, automaticky se uvolní další místo v lize. My ale chceme skončit co nejvýš. Mladá Boleslav nám stále uniká, uvidíme, co na to Slavia. O čtyři příčky bojuje v tuto chvíli pět mančaftů, tak doufáme, že to zvládneme.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Speditrans Truhlářstv Hajlek Staco
Mediální partneři
rtm plus Kalendář Liberecka