FC Slovan Liberec | Vytyčený cíl přeskočit Jablonec v tabulce dál trvá, říká obránce Ondřej Kúdela
Menu Další Zavřít Zavřít
14.05.2017

Vytyčený cíl přeskočit Jablonec v tabulce dál trvá, říká obránce Ondřej Kúdela

Dominik Jakubec
Liberec - Dlouho to vypadalo, že 46. Podještědské derby skončí výhrou domácího Slovanu. Bohužel, hostům se v posledních vteřinách utkání podařilo zásluhou Mehanoviče vyrovnat. „Za takového stavu, navíc v poslední minutě, nesmíme soupeře nechat zakončovat v našem vápně", říká obránce Ondřej Kúdela.

Jak hodnotíš derby s Jabloncem?
V prvním poločase nás přehrávali, zejména ve středu hřiště. Měli i šance, mohli jít do vedení. Naštěstí jsme to přečkali a první půle skončila bez branek. O přestávce jsem si k výkonu něco řekli a druhý poločas už byl z naší strany lepší.

Jak velkou roli hrál gól Radima Breiteho vstřelený hned v úvodu druhého poločasu?
Samozřejmě nám to hodně pomohlo, nakoplo nás to. Naopak Jablonec to trochu srazilo a hra pak byla hlavně v naší režii. Drželi jsme balón a soupeře do žádné vážnější šance nepustili.

Hostům se podařilo vyrovnat v poslední minutě. O to více asi mrzí nevyužité šance, kterých bylo v druhém poločase několik, že?
Ano, to rozhodně. Měli jsme tam několik brejků a některý z nich jsme měli určitě proměnit. Kdyby se nám podařilo vstřelit druhý gól, bylo by rozhodnuto. Bohužel se nám to nepovedlo.

Kde se stala chyba při inkasované brance?
Nesmíme dopusit, aby takhle na konci zápasu soupeř zakončoval sám ve vápně. To se nesmí stávat. Měli jsme ten zápas dohrávat na polovině soupeře. Vzhledem k tomu, že jsme byli blízko vítězství, to pro nás je trochu kruté, ale takový je sport.

Cíl přeskočit Jablonec v tabulce stále zůstává?
Určitě! Chceme v tabulce skončit výš než Jablonec. I když to bylo moje první Podještědské derby, tak tu rivalitu samozřejmě vnímám. Jsem odchovanec Slovácka a tam jsou souboje se Zlínem podobně vyhecované.

Utkání sledovala poměrně hojná návštěva. Co říkáš na atmosféru?
Jsme rádi, že se přišlo podívat tolik fanoušků. Fajn byl i Den otevřených dveří, který se tu konal nedávno a lidi se mohli podívat, jak to u nás v klubu funguje. Možná i proto jich přišlo na derby tolik. O to víc nás mrzí výsledek.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Realmont Seco GROUP
Mediální partneři
Rádio Černá Hora RCL
×
Dnes v 13:00
FC Slovan Liberec
AC Sparta Praha