FC Slovan Liberec | Ptejte se: Jaroslav Köstl
Menu Další Zavřít Zavřít

Ptejte se: Jaroslav Köstl

Ptejte se: Jaroslav KöstlOdpovědi asistenta Jardy Köstla na vaše otázky (nejen) o průběhu soustředění v Turecku.Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 13 odpovědí v této kategorii celkem.

lukis179
31.1.2016, 10:12
Dobrý den, mohl by jste tady prosím napsat vaši hráčskou a trenérskou kariéru?
Myslíte si, že je nejlepší u mládeže se zaměřit jen coervera? Nebo co by jste doporučil trénovat u hráčů od 9 - 13 let?
Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý večer, fotbalově jsem vyrostl ve Spartě, kde jsem působil v žákovské kategorii, poté jsem hrál v Motorletu a menšéch pražských klubech. Skončil jsem velmi brzy, jednak kvůli zdravotním problémům, ale hlavně jsem si sám dokázal vyhodnotit, že bych se do reprezentace nedostal :-) Takže mi nezbývá nic jiného, než se tam dostat jako trenér :-)
Trénovat jsem začal ve Spartě, ten příběh už jsem zde popisoval. Zajímavostí je, že ve Spartě v té době trénoval i Jindra a proběhlo naše první setkání. Po třech letech přišla nabídka z Bohemky, kde jsem trénoval od žáků až po nejstarší dorost. Znovu jsme se tam potkali s Jindrou. V sezóně 2011/2012 jsem byl sportovním ředitelem slovenského klubu MFK Ružomberok, následně jsem se vrátil do Bohemky na post šéftrenéra mládeže a zároveň jsem jako hlavní trenér vedl juniorský tým a U19. Pak mě oslovil Jindra s Ivanem Horníkem a nabídli mi post asistenta u Viktorky Žižkov. Dál už ten příběh znáte ... :-)
Mám i licenci Coerver, takže ho můžu jen doporučit. Jedná se o základy fotbalu, zejména individuální herní činnosti. K dotazované věkové kategorii tento tréninkový program jednoznačně patří, ale nebojte se přicházet i s vlastními nápady.
Všem děkuji za dotazy, držte nám i vám pěsti. A dobrou noc :-)
Rask
31.1.2016, 11:40
Zdravím vás trenére slyšel jsem že milujete seriál ordinace v růžové zahradě tak jsem se chtěl zeptat jestli se po večeřech v Turecku nenudíte popřípadě jakej máte večerní program děkuji 👍🏽

Odpověď:
Zdravím i vás, nevím, kde se tato nesmyslná informace vzala, protože s Lukášem Bartošákem jsme vášnivými fanoušky seriálu Ulice :-) Teď vážně, jediným seriálem, který pravidelně sleduji je Černá listina, jinak mi v televizi běží skoro pořád fotbal. Večery nám zde zpříjemňují promyšlené hlášky fyzioterapeuta Boba a nepromyšlené hlášky maséra Vendy. Jinak večer sledujeme videa z našich zápasů i zápasů Dukly a připravujeme program na další den. Nebo odpovídám na dotazy fanoušků :-)
SpikeHARDcore
31.1.2016, 11:53
Líbí se mi že má šanci v lize trénovat i poměrně mladý trenér. Jak jste začal vy a jaké jsou rady pro pro začínajícího trenéra ? Děkuji ! Držím pěsti , Slovan <3 !

Odpověď:
Dobrý večer, úvod vašeho dotazu jsem už zodpověděl. Moje rada zní VYDRŽET! Nenechte se odradit dílčími neúspěchy a snažte se neustále vzdělávat a zlepšovat. Mne osobně nejvíc obohatily stáže v zahraničních klubech.Díky
Tom
31.1.2016, 13:55
Zdravím Vás do Turecka. S jakým umístěním v tabulce budete po sezóně spokojen? Má podle Vás současný kádr kvalitu na to, aby na jaře ještě prohnal Spartu s Plzní? Je cílem dostat Slovan během Vašeho působení do Ligy mistrů? Díky za odpověď.

Odpověď:
Dobrý večer, naším prozatím jediným cílem pro jaro je uspět na Dukle. Věřím, že jsme silný tým. Uvidíme na co to bude na konci sezóny stačit. Pokud na jaře vyhrajeme 14 zápasů, tak Plzeň se Spartou proženeme. Co se poslední otázky týká, tak každý máme své sny. A aby se mohly vyplnit, je lepší je nevyslovovat.
Sigurd
31.1.2016, 14:17
Zdravím do Turecka, pane trenére.
Měl bych na Vás hned tři dotazy:

1) Jak se Vám líbí ve Slovanu?
2) Jaké jsou Vaše mezilidské vztahy s pány Trpišovským, Houšteckým a (Štěpánem) Kolářem?
3) Jak se Vám jako Čechovi žije s příjmením, které obsahuje německý znak ö? Jaké jsou s tím spojeny komplikace?

Děkuji za odpovědi a přeji hodně pracovních úspěchů!

Odpověď:
Dobrý večer, na první dva dotazy jsem odpovídal. Co se týká jména, tak musím říct, že komplikace nepociťuji a ani jsem nepociťoval. Přehlasované ö na klávesnici napsat umím :-) Díky za přání.
Slovaček
31.1.2016, 23:33
Dobrý den zdravím do Turecka .chtel jsem se zeptat jak je težké trénovat o opravovat ligové hráče když jste sám fotbal nehrál?stoji to velké úsilí ?mam podobnou zkušenost na výkonnostní úrovni a odradilo me to zatím ..dekuji za odpověď ar se daří a neberte správnou formu na jarní boje

Odpověď:
Dobrý večer, fotbal jsem hrál, i když ne na nejvyšší úrovni. Nenechte se odradit a běžte za svým snem. Za to úsilí to stojí.
JKczech
1.2.2016, 10:32
Dobrý den,
zajímalo by mě jak jste se k takovéhle práci dostal a kolik úsilí jste tomu musel dát?
Budete chtít v budoucnu trénovat? Popřípadě jaký tým?
A poslední otázka, jaký je Váš nejoblíbenější zahraniční tým a hráč?

Odpověď:
Dobrý večer, na úvod dotazu jsem už odpovídal při předešlých otázkách. Je úsilí, které je hmatatelné, což jsou například dosažené licence nebo zahraniční stáže, které jsem absolvoval. Pak je ale úsilí, potažmo zkušenosti, které nebývám každým tréninkem a zápasem. Vyloženě oblíbený zahraniční tým nemám, líbí se mi Bundesliga. Mými nejoblíbenějšími hráči byli Gennaro Gattuso a Andrea Pirlo, takže takové dva protipóly. Teď bude mým nejoblíbenějším hráčem ten, kdo vstřelí vítězný gól na Dukle, o což se hlásí Egon Vůch :-)
ondra
1.2.2016, 17:01
vyhrajem proti dukle?

Odpověď:
Jasně :-) Na začátku přípravy jsme hráčům řekli, že jediným naším cílem je uspět v prvním utkání. Od toho se bude odvíjet celé jaro.
traperis
1.2.2016, 18:04
Dobrý den pane Köstl. Chtěl bych se zeptat, jaké jídlo z mistni (turecké) kuchyně dovolíte našim hráčům, nebo musí jíst striktně pouze to, co jste dovezli z naší kotliny českomoravské? A ještě jeden dotaz. Jak se díváte na stravu vrcholových fotbalistů? Jak by měla v průběhu celé jejich kariéry vypadat? Není někdy na škodu přílišná úzkostlivost ve stravování (kuřecí masa apd.) vinou častějších zranění (šlachy,úpony, svaly). Jak se na problematiku stravování po celou dobu kariéry (nejen před zápasem) díváte Vy? Děkuji za odpověď a se Slovanem vzhůru k vyšším metám (LM, finále evrop.poháru, 4. titul, český Superpohár atd.) a hlavně s čistým štítem, jak ke Slovanu patří!

Odpověď:
Dobrý den, to je poměrně vhodný dotaz. Když jsme viděli první večeři a její možnosti, tak jsme se rozhodli hráče hned zvážit :-) Jsou tu hráči, kteří jsou profesionálové a starají se o sebe, každý ví, co jeho tělo potřebuje na to, aby podalo maximální výkon. Takže je speciálně nehlídáme. Nejsem specialista na výživu, ale máme mezi spolupracovníky i odborníky, kteří jsou nám k dispozici. O výživě sportovců bylo napsáno spoustu knih, které si i obsahově odporují. Takže co se tohoto týká tak nic není dogma. Děkujeme za podporu.
pb94
1.2.2016, 21:34
Dobrý den

Zajímalo jak jste se v tak mladém věku dostal k trénování?

Byl to Váš sen/přání?

Jaká je Vaše dosažená licence?

Jak Vás jako trenéra berou hráči, kteří jsou starší?

Jaká je Vaše pozice v trenérském týmu, jak máte rozdělenou práci s p. Houštěckým?

Máte ambice někdy vést tým jako hlavní trenér?

Jak jste zatím spokojen s prací ve Slovanu?

Jak se Vám líbí v Turecku na soustředění?

Děkuji Vám za odpovědi a zároveň i za podzimní výkony a úspěchy týmu, na kterých také máte svůj podíl. A přeji Vám i týmu hodně štěstí v jarních bojích.

Odpověď:
Dobrý večer, k trénování jsem se dostal velmi brzy po skončení aktivní kariéry, kdy mě oslovil tehdejší trenér sparťanské přípravky Marek Kopač. Tehdy tam hrál můj bratr, a protože jsem byl na každém tréninku a zajímal se, tak mě Marek požádal o spolupráci. Mým snem bylo být sportovním komentátorem, ale pravdou je, že trénování mě od počátku chytlo. Takže jsem své sny a cíle přesměroval, snad správným směrem :-)
Aktuálně mám licenci UEFA A, hlásit se budu na UEFA EURO PRO, což je nejvyšší dosažitelná licence.
Shodou okolností a skladbou týmu tu moc starších hráčů není :-) Ale myslím, že mě berou celkem dobře. Je to o vzájemném respektu, a ten tam je.
Na to už jsem odpovídal, snažíme se maximálně spolupracovat. Já více pomáhám s vedením tréninku, Houšťa se více zapojuje do tréninku jako hráč a vidí tak i jiné věci, o kterých pak společně diskutujeme.
Ano, tuhle ambici do budoucna mám, ale vím, že mě čeká spousta práce a sbírání zkušeností. Mám štěstí, že je můžu sbírat právě od Jindry.
Ve Slovanu jsem maximálně spokojený.
Soustředění má vysokou úroveň, a to nejen servisem, ale i přístupem hráčů k tréninkovému a zápasovému programu.
Díky za přízeň, vážíme si každého fanouška, se kterým pak můžeme sdílet společnou radost.

Další stránky
12>>

Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
MSV Vavruška Hanke
Mediální partneři
Hattrick Rengl