FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sevilla - FCSL 1:1
07.11.2013

EL, základní skupina: Sevilla FC - FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Lukáš Váňa
Slovan vybojoval remízu v Seville. Naši hráči dokázali bodovat i na horké půdě favorita skupiny H. Domácí poslal do vedení asi nejlepší hráč utkání Perotti, famózním sólem přes celé hřiště ale zajistil bod pro náš tým Pavelka.
sk. H, čtvrtek 7.11.2013, 21:05
Sevilla FC (Šp.) Sevilla FC (Šp.)
1:1
(1:0)
Sevilla FC (Šp.): Varas - Coke, Cala, Fazio, Navarro - Reyes, Cristóforo, Rabello (69. Rakitić), Mbia, Perotti (80. Machín) - Rusescu (77. Bacca)
FC Slovan Liberec: Hroššo - Frýdek, Kováč, Kelić, Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka (70. Coufal), Pavelka, Delarge (63. Kalitvincev) - Rabušic (90. Hušek)
Branky: 29. Perotti - 71. Pavelka ŽK: 21. Cala, 45. Cristóforo, 90. Mbia - 10. Frýdek, 28. Kováč, 77. Sackey, 90. Šural ČK: Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko)

Hned v úvodních vteřinách naznačila Sevilla zvýšenou aktivitu. Ale pro úvodní minuty zůstalo jen u náznaku. Překvapivě to byli naši fotbalisté, kdo byl v prvních deseti minutách aktivnější. Asi nejnadějnější byla naše akce po pravé straně, kdy Šural parádním centrem našel Rabušice, jeho hlavička z nějakých osmi metrů se ale mezi tyče nevešla. Zdařilou desetiminutovku zakončil žlutým faulem Frýdek, z nebezpečné standardky ale domácí nic nevytěžili.

První složitější zákrok si připsal brankář Hroššo ve 12. minutě. Pohotově střílel z hranice vápna Reyes, Hroššo byl ale připraven. Našemu týmu se dařilo Sevillu držet na uzdě. Domácí fanoušky tak zaujala pouze pohotová bomba jednoho z domácích záložníků, který z druhé vlny trefil svůj volej parádně, ale naštěstí kousek nad branku.

První gólovou příležitost musel náš brankář řešit ve 24. minutě. V našem vápně zlobil Rusescu, k míči se ale zničeho nic dostal Rabello, jehož bombu k tyči vytáhl Hroššo na roh. Ten jsme ubránili.

Náš tým předvedl ve 26. minutě nadějný brejk, až do vápna jsme jej ale nedotáhli. Ve 29. minutě vyšel brejk i domácímu týmu. Za cenu žluté karty musel za záchrannou brzdu zatáhnout Kováč. Standardku těsně před vápnem si postavil Perotti a přesnou střelou přes zeď otevřel skóre zápasu - 1:0.

Domácí gól nažhavil a pár minut měli naši zadáci plné ruce práce. Zvlášť Perotti na levé straně byl při chuti. Ve 38. minutě vyšlo našemu týmu zajímavé přečíslení. Frýdek vzal nakonec zodpovědnost na sebe, jeho střele ale chyběla přesnost. Slovan se v závěrečných minutách osmělil a závěr půle se odehrál na polovině domácích. K ohrožení branky jsme se ale nedostali. Poločas jsme o gól prohráli.

Náš tým začal druhý poločas stejně, jako ten první ukončil, tedy aktivně. Našemu týmu ale aktivita nepřinesla žádný efekt, domácí si v obraně počínali velmi pozorně a zodpovědně. V 51. minutě uvolnil v našem vápně Reyes nabíhajícího Rusesca, Hroššo jeho ránu z úhlu reflexivně vyrazil. Rusescu touto střelou odstartoval doposud největší nápor domácího týmu. Výsledkem bylo několik rohů, spousta nebezpečných centrů i střel. Naše obrana ale tento tlak zvládla na výbornou.

V 65. minutě vyšla domácím hezká akce po pravé straně. Perotti se vedle vápna vyhnul skluzu Rybalky a jedovatým centrem našel před brankou jednoho ze svých spoluhráčů. Na jeho teč ale stačil reagovat brankář Hroššo, který tak uchoval našemu týmu naději. V 69. minutě zaváhal v obranné činnosti Frýdek, který namazal Perottimu. Ten ale šanci nevyužil. V 71. minutě přišla velká chvíle Pavelky. Kováč zastavil v našem vápně útok domácích. Míče se ujal před naším vápnem Pavelka a nadechl se k velkému sólu, prošel celé hřiště a střelou ze 20 metrů parádně vyrovnal - 1:1.

Sevilla byla i nadále velmi aktivní a naše obrana byla pod tlakem. Do našeho vápna létaly centry z obou stran. Když k tomu byla příležitost tak Slovan vyrazil do protiútoku. Jeden takový skončil faulem na Šurala. Do míče se z necelých 30 metrů opřel Fleišman a řádně vyprášil rukavice domácího brankáře. Ten byl ale na správném místě a Fleišmanovu pumelici do sítě nepustil.

V 88. minutě se rodila nadějná šance pro náš tým. Kalitvincev ale vhodnou chvíli pro střelu prováhal a o míč ve vápně přišel. V 90. minutě se Sevilla nadechla ještě k jednomu náporu, náš tým se ale ubránil. A v poslední minutě šestiminutového nastavení při nás stálo i štěstí. Na zadní tyč naší branky mířil centr, který jeden z domácích hráčů hlavičkoval do tyče. Slovan přežil tuto obrovskou šanci a ze Španělska veze důležitý bod za remízu 1:1.