FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 0:2
06.03.2010

Gambrinus liga, 18.kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Lukáš Váňa
Naši hráči prohráli i druhé jarní utkání. Za bojovnost by si minimálně bod zasloužili, v dovednosti střílet góly ale zcela propadli. Naopak soupeř byl efektivní a po šestnácti letech si z našeho stadionu odváží všechny body.
18.kolo, sobota 6.3.2010
0:2
(0:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - J. Polák, R. Kelić, R. Dejmek, L. Vulin - B. Dočkal (46. M. Bosančić), M. Gecov, T. Frejlach, P. Papoušek (72. J. Diviš) - O. Smetana (64. J. Nezmar), A. Kerić
FC Viktoria Plzeň: M. Daněk - F. Ševinský, J. Navrátil, D. Bystroň, D. Limberský - M. Petržela, P. Horváth, T. Rada, F. Rajtoral (72. P. Jiráček) - M. Bakoš (79. D. Kolář), J. Rezek (89. T. Krbeček)
Branky: 33. J. Rezek, 86. D. Kolář. ŽK: 7. J. Rezek, 75. P. Jiráček, 85. M. Daněk. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Santarius, Bílek.
Diváci: 3586

Na stadion U Nisy si moc fanoušků cestu nenašlo. V čase výkopu ukazoval teploměr - 5 °C a diváky to tak do ochozů moc netáhlo. Ti co přišli ale viděli od úvodu svižný fotbal.

V 9. minutě se pohotovou střelou prezentoval Frejlach, jeho pěkná rána ale jen rozvlnila boční síť. Svou úvodní šanci měl v zápětí i Plzeň. Hlavičkující Bakoš ale Hauzra nepřelstil.

Ve 13. minutě předvedli naši hráči hezkou kombinaci. Kerić utekl po pravé straně, po zemi naše ve vápně Papouška, který balon posunul na ještě lépe postaveného Frejlacha. Tomu ale míč trochu uskočil a v obtížné pozici střílel těsně vedle. V 15. minutě kopal přímý kop Frejlach, brankář Daněk míč vyrazil a hostující obrana si nakonec poradila i s centrem Papouška.

V 19. minutě bylo před Daňkem opět rušno. Po rohovém kopu Papouška nevěděli hosté kam dřív skočit, žádnému z našich hráčů se ale nepodařilo míč dotlačit do sítě. Chvíli na to dostal před vápno přesný míč Smetana, balon si zpracoval a tvrdě vypálil. Obrana však míč srazila na roh.

Ten rozehrál Dočkal, na jeho centr si přesně naskočil Vulin. V gólové příležitosti ale branku minul. Plzeňskému týmu se v následujících minutách podařilo vyrovnat hru. A ve 33. minutě se na náš tým snesla pohroma. Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel Navrátil, k balonu se v nepřehledné situaci na malém vápně dostal Rezek a nekompromisně zavěsil 0:1.

Naši hráči se pak hnali za vyrovnáním, ani Smetana ani Kerić ale brankáře Daňka překvapit nedokázali. Paradoxně to byli opět hosté kdo mohl skórovat. Po nedorozumění v naší obraně šel sám na brankáře Hauzra hostující Rajtoral. Náš brankář ale tým skvěle podržel. Poločas jsme prohráli 0:1.

Ve druhém poločase ztratila hra výrazně tempo. Plzeň se nikam netlačila ale přitom se jí dařilo často kombinovat a držet balon. V 55. minutě už to vypadalo na naší šanci, po pravé straně utekl Frejlach a servíroval balon před branku. S Kerićem se ale stihl vrátit obránce, který balon uklidil na roh.

Plzeň pozorně bránila a vyrážela do nebezpečných brejků. Naše obrana tak musela být neustále ve střehu. Tu plzeňskou zaměstnával především Frejlach. Je střela ze 60. minuty byla nadějná, ale nepřesná.

V 64. minutě naskočil na hřiště Nezmar a hned se postaral o rozruch. Za hranicí vápna zblokoval stehnem výkop brankáře Daňka, posunul si balon a chtěl střílet, Daněk mu ale padl pod nohy a balon si sebral zpátky.

V 70. minutě kopal rohový kop Frejlach, na zadní tyč zaběhl Papoušek a zkoušel to z úhlu, Bakoš ale balon srazil. V zápětí byl v obrovské šanci Kerić. Na malém vápně si posadil na zadek obránce a obstřeloval brankáře, ten ale jeho pokus dokázal lehkou tečí poslat na roh.

V 72. minutě čaroval před vápnem s balonem Bosančić, obelstil obránce a dostal se do vápna. Jeho přihrávka trefila ruku obránce, penalty se ale dožadoval marně. V 79. minutě se k jedovaté střele dostal Horváth, mířil ale mimo Hauzrovy tyče.

V 83. minutě zkoušel střelecké štěstí Vulin, jeho rádna ze 30 metrů ale prosvištěla těsně nad branku. V 86. minutě definitivně rozhodl o výsledku utkání hostující Kolář. Náš tým už hrál vabank a to hosté potrestali. Rychlý brejk skončil Petrželovou střelou do tyče. Balon se odrazil přesně k nohám Koláře, který snadno skóroval - 0:2.