FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 1:0
02.03.2012

Gambrinus liga, 19.kolo: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Lukáš Šonský
Teplická Stínadla zůstala zakletá. Slovan v utkání nebyl horším týmem, ale podruhé v sezóně se nedokázal vyrovnat s vyčkávací taktikou Teplic. Domácí čekali na naší chybu, a dočkali se. Zatím co Mahmutovič svou šanci využil, naši střelci ztroskotali na výkonu brankáře Grigara. Ten se výrazně podepsal pod naší první porážku na hřišti soupeře.
19.kolo, sobota 3.3.2012, 15:00
FK Teplice FK Teplice
1:0
(0:0)
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Rosa, Ježdík - Čajič (86.Zoubele), Siva - Dolejš, Vachoušek, Vůch (90.Stožický) - Mahmutovič (90.Jindráček).
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik (56.Kelič), Fleišman - Janů (84.Musiol), Vácha - Bosančič (75.Liška), Štajner, Breznaník - Rabušic.
Branky: 53. Mahmutovič. ŽK: 23. Dolejš, 63. Rosa, 65. Vachoušek, 77. Vondrášek - 36. Bosančič, 73. Nezmar, 82. Vácha. Rozhodčí: Královec - Kocián, Hájek.
Diváci: 3051

Na uměle osvětlená Stínadla našla cestu jen hrstka diváků. I proto byli už od úvodních minut dobře slyšet liberečtí fanoušci.

Úvodní šance patřil domácím. Ve 3. minutě kopal Vůch rohový kop. Hlavička Mahmutoviče ale nemohla připraveného Bičíka překvapit. O minutu později zabrnkal na nervy domácích fanoušků brankář Grigar. Do jeho rozehrávky vložil nohu napadající Gebre Selassie, drama se ale nekonalo. Míč se snesl na nohu domácího hráče, který jej odkopl do bezpečí.

V 9. minutě vybojoval Bosančić míč. Rabušic centroval do vápna, kde Štajner sklepl na Bosančiće, jeho ránu levačkou Grigar na dvakrát chytil.

Teplice začaly hodně opatrně a vyčkávají na hru Slovanu. Tato taktika se jim vyplatila v posledním vzájemném utkání na podzim. V 15. minutě prošel po levé straně Breznaník, na jeho centr ale Rabušic nedoskočil.

Ve 20. minutě se po sérii sražených přihrávek dostal do šance Mahmutovič. Gebre Selassie ale jeho střelu z úhlu srazil na roh. I z něj hrozilo nebezpečí, dva za sebou jdoucí rohy jsme ale uhlídali.

Ve 24. minutě byl po téměř kriminálním zákroku Dolejše ošetřován Fleišman. A domácí jeho absenci málem využili. Do otevřeného prostoru podnikli rychlý brejk, který ale naštěstí skončil promáchnutím Čajiče na velkém vápně. Fleišman se po pár minutách vrátil do hry.

Ve 26. minutě centroval do vápna Breznaník, Bosančić měl před sebou jen prázdnou bránu, ve skluzu mu ale chyběl k míči maximálně decimetr.

Ze mají Teplice nebezpečné standardky se Slovan přesvědčil ve 32. minutě. Vůchův přímý kop velmi nebezpečně hlavičkoval Siva. Naštěstí těsně mimo. Ve 39. minutě centroval do našeho vápna Vůch, míč šel pod břevno a Bičík ho raději vytěsnil na roh. Ten jsme ubránili.

Už v nastaveném čase vyrobila naše obrana botu, kterou mohl potrestat Čajič, v ideální pozici naštěstí branku netrefil. Poločas skončil 0:0.

Hned v úvodu druhé půle zahrozil Slovan. Několik dobrých centrů do vápna ale zůstalo bez zakončení. A soupeř na úvod také zahrozil, nebezpečný brejk ale hasil Nezmar.

V 50. minutě získal Bosančić míč a šli jsme do přečíslení čtyři na dva. Boskeho ale míč moc neposlouchal a když už jej konečně zkrotil a předal na rozeběhnutého Rabušice tak se vrátili další domácí hráči.

V 53. minutě ztratil Slovan míč před vápnem soupeře. Teplice založily brejk, na jehož konci stál Mahmutovič, který obešel brankáře Bičíka a do prázdné brány zavěsil - 1:0. Při snaze míč odvrátit se navíc o tyčku zranil Kariśik.

O minutu později musel Bičík hodně z branky aby odkopl před Mahmutovičem. K míči se ale dostal Dolejš a střílel na opuštěnou branku. Tam se ale zkušeně přesunul Nezmar a míč letící do sítě odhlavičkoval.

V 66. minutě vlétl do naší rozehrávky Mahmutovič, srazil míč od nohy Bičíka a naštěstí mu chvíli trvalo, než ho dostal pod kontrolu. Sprintující Bičík se dostal zpět do branky a tygřím skokem vytěsnil Mahmutovičův pokus na roh.

V 70. minutě utekl po pravé straně Vachoušek, na přední tyč naservíroval míč pro Vůcha, který ale tísněn střílel vedle. V 74. minutě se ke své typické akci po pravé straně dostal Breznaník, jeho střela ale našla jen rukavice brankáře Grigara. O dvě minuty později se do vápna prodral Gebre Selassie, jeho střílená přihrávka na zadní tyč ale adresáta nenašla.

V 79.minutě vyslal Vácha přes celé hřiště krásnou přihrávkou Breznaníka. Ten si na pravé straně narazil s Rabušicem a krásně vystřelil. Jeho ránu ale Grigar vyrazil. V 85. minutě byl Slovan blízko vyrovnání, Gebre Selassieho centr na zadní tyč dobíhal Liška, Grigar míč neudržel a Liška ho z úhlu vrátil před prázdnou branku. Před Musiolem ale domácí obránce ukopl do bezpečí.

Slovan se hnal za zaslouženým vyrovnáním. V cestě ale stál Grigra. V 87. minutě poslal Bičík dlouhý výkop na Rabušice, ten sklepl na Musiola, který byl v největší šanci Slovanu tváří v tvář brankáři Teplic. Grigar ale skvěle zasáhl a naší šanci pohřbil.

V 90. minutě kopal Slovan roh, do vápna šel i Bičík. V souboji brankářů byl ale úspěšnější Grigar, který také mohl založit rychlý brejk. Bičík sprintoval do branky, akci Teplic ale hned v úvodu zastavil Fleišman. Následný centr do vápna hlavičkoval těsně vedle branky Nezmar.

V poslední šanci Slovanu se ve vápně nedokázali dohodnout Štajner s Rabušicem a do míče se opřeli oba. Z dobré šance tak byla střela, která nedělala domácímu brankáři moc problémů. Slovan v Teplicích skórovat nedokázal.