FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 2:1
14.03.2010

Gambrinus liga, 19.kolo: SK Dynamo České Budějovice vs. FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Lukáš Váňa
Náš tým bodoval v Českých Budějovicích. První jarní gól přinesl týmu i první bod. Naši hráči nebyli daleko od tříbodového zisku, dělbu bodů ale zajistil přímým kopem veterán Otepka. Do utkání měl původně zasáhnout i Miroslav Holeňák, 20 minut před zápasem se mu ale znovu ozval zraněný sval.
8.kolo, sobota 19.9.2009
FK Jablonec FK Jablonec
2:1
(1:1)
FK Jablonec: M. Špit - P. Zábojník, T. Huber, P. Drsek, T. Jablonský (84. J. Krejčí) - A. Haurdič (78. M. Vukovič), P. Pavlík, P. Eliáš, M. Jarolím, J. Kovařík - D. Lafata (74. J. Vošáhlík)
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, M. Holeňák, R. Dejmek, L. Vulin - B. Dočkal, M. Gecov (80. P. Papoušek), M. Bosančić, J. Liška (69. L. Vácha) - A. Kerić (70. J. Diviš), J. Blažek
Branky: 16. P. Zábojník 63. D. Lafata - 40. M. Bosančić. ŽK: 24. T. Huber - 20. J. Liška. Rozhodčí: Drábek - Handlíř, Novák, Kocourek.
Diváci: 5712

Na první vzrušení čekali fanoušci v Jablonci nad Nisou až do šesté minuty. První náznak šance nesl podpis domácího záložníka Haurdiće, jehož nebezpečný centr ale nikdo ze spoluhráčů nepochopil. Vzápětí měl první skutečnou šanci zápasu Kerić, ten ale potvrdil své trápení v posledních duelech, když svůj únik zakončil slabou střelou vedle. V 8. minutě už byl náš kanonýr podstatně nebezpečnější. Jeho pokus tentokrát těsně minul tyč už překonaného Špita.

Ve 12. minutě poprvé zahrozil Jablonec. Haurdićův únik po pravé straně skončil přsnou přihrávkou na naběhnutého Eliáše, který ale přízemní střelou Hauzra nepřekvapil. O minutu později utekl po pravé straně Kerić, jeho střílený centr krotil před Liškou Špit na dvakrát.

V 17. minutě získali domácí hodně lacino možnost zahrávat rohový kop. Na centr Kovaříka si nejlépe naběhl Zábojník a hlavou poslal rázně Jablonec do vedení - 1:0.

Ve 20. minutě pobavil stadion rozhodčí Drábek. Žlutou karu z jeho rukou viděl překvapený Kerić. Jeho výraz byl asi natolik šokující, že po pár vteřinách rozhodčí tuto kartu odvolal a dal jí Liškovi.

Pravá jablonecká strana byla hodně aktivní a dělala našemu týmu značné problémy. Ve 22. minutě opět nebezpečně odcentroval Haurdić, pro balon si došel Zábojník jehož střela skončila těsně vedle. Ve 24. minutě zkoušel pozornost našeho brankáře Pavlík, Hauzr si ale s jeho střelou poradil. Ve 27. minutě to byl opět Pavlík kdo mohl skórovat, z ideální střelecké pozice ale branku minul.

Ve 31. minutě střílel Lafata, do jeho rána ale vložil svoje záda obětavě Gebre Selassie. Ve 35. minutě se narodila nadějná šance Slovanu. Bosančić ideálně uvolnil Dočkala, ten se dostal z úhlu do vápna a v ideální pozici mu nabíhali tři spoluhráči. Dočkal ale volil střelu, kterou mu obránce zblokoval.

Ve 37. minutě poslal Bosančić do sprintu Keriće, u balonu bal ale o metr dřív brankář Jablonce.

Ve 40. minutě už se náš tým radoval. Dočkal uvolnil Bosančiće, ten ve vápně naznačil střelu, zaseknul míč, položil si Eliáše a střelou na vzdálenější tyč překonal Špita - 1:1.

Ve 45. minutě se po obrovské chybě naší obrany zjevil v čisté gólové šanci Lafata. Ze sedmi metrů ale narazil na překážku v naší brance. Díky skvělému zákroku Hauzra se do kabin šlo za nerozhodného výsledku 1:1.

Ve 49. minutě zahrával Jablonec velmi nebezpečnou standardku ze 17 metrů. Kovařík ale se zdí přestřelil i branku. Z protiútoku zahrozil náš tým, Bosančićovu ránu, která nesla gólové parametry, ale zblokoval jeden z obránců na roh. Ten pak domácí ubránili.

V 55. minutě se do šance řítil Kerić s Dočkalem. Chorvatský útočník v našich službách ale nedokázal na rozeběhnutého Dočkala míč prostrčit. O minutu později byl v gólové šanci Eliáš, balon v našem vápně ale netrefil ideálně. V 62. minutě utekl po levé straně Kovařík, jeho centr ale jen proletěl naším vápnem. V té samé minutě vyzval Bosančić k tanci dva jablonecké beky, hezky je roztančil a patou uvolnil Dočkala. Jeho centr nadělal v domácí oobraně zmatky, tím to ale skončilo.

V 63. minutě šel Jablonec znovu do vedení. Dobře hrající Haurdić poslal do našeho vápna další ze svých parádních centrů, na balon si naskočil Lafata a poslal domácí do vedení 2:1.

V 67. minutě se z pravé strany řítil na Špita Blažek. Všichni očekávali zpětnou přihrávku, Blažek ale zkusil pozornost Špita. Ten si s jeho bombou poradil. V 78. minutě se dral po levé straně Diviš. Jablonecký obránce na něm doslava visel ale neudržel jej. Jeho akci zastavil až připravený Špit.

81. minutě ukazoval svou rychlost opět Diviš. Obránce Huber jej poslal k zemi, podle sudího ale čistě. V 83. minutě střílel po zpětné přihrávce Dočkala Bosančić, jeho ránu ale obrana zblokovala.

V závěru si naši hráči vytvořili tlak, který ale končil na hranici domácího vápna. Na výsledku utkání jsme už nic změnit nedokázali.