FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 4:0
19.03.2011

Gambrinus liga, 21. kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)

Klub
Liberec - Slovan si při vstupu do poslední třetiny aktuální sezóny Gambrinus ligy spravil chuť z nepovedeného vstupu do jarních bojů, když U Nisy doslova přejel Mladou Boleslav v poměru 4:0. Pro soupeře to byl ještě milosrdný výsledek, protože liberečtí fotbalisté spousta dalších šancí proměnit nedokázali. O první jarní ligové branky Slovanu se podělili Dočkal, Breznaník, Nezmar a Vácha.
21.kolo, sobota 19.3.2011, STADION U NISY, LIBEREC
4:0
(2:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Fleišman - Dočkal (86. Holeňák), Vácha, Gecov, Breznaník (90. Sivrič) - Štajner, Nezmar (70. Hadaščok).
FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina (64. Kysela), Johana, Rolko, Šírl - Mendy, Procházka, Dimoutsos (53. Táborský), Kúdela - Kulič, Chramosta (53. Řezníček).
Branky: 18. Dočkal, 30. Breznaník, 57. Nezmar, 88. Vácha. ŽK: 41. Gecov, 61. Gebre Selassie (oba LIB) - 58. Procházka, 74. Šírl, 80. Řezníček (všichni MBA). ČK: 73. Gecov (LIB). Rozhodčí: Mikel - Gallo, Chytil - Bílek.
Diváci: 4250

Do sestavy se po karetních trestech vrátili Vácha s Nezmarem. Zranění pro změnu zabránilo nastoupit Papouškovi a Janů, kteří tak nebyli ani na lavičce náhradníků. Trenéři oproti předchozím zápasům změnili styl hry, když Nezmara na hrotu doplnil Štajner. Místo něj se tak na post ofenzivního záložníka přesunul Vácha.

Od úvodních minut zápasu bylo na našich hráčích vidět obrovské nasazení. Nadějné situace se z počátku rodily přes pravou stranu. První příležitost však přišla až v 10. minutě, kdy Gecov prověřil tvrdou ránou Millera. Tři minuty poté nacentroval do vápna Breznaník, Štajner míč na přední tyči mírně přizvedl a Nezmar variací na nůžky přestřelil. Úvodní tlak Slovanu se ale nakonec přeci jen zúročil. V 18. minutě vyslal Nezmar uličkou do vápna Dočkala, který tváří v tvář Millerovi nezaváhal a vsřelil tak první jarní gól Slovanu - 1:0.

Dvě minuty poté však mohli hosté vyrovnat. Před Bičíkem se objevil osamocený Mendy a jen díky obětavému skluzu Gebreho zůstalo vedení na naší straně. Slibné šance však přicházeli zejména na boleslavské polovině. Skóre totiž mohl navýšit aktivní Nezmar, svou přízemní střelu z úhlu však mezi tři tyče nenamířil.

Slovan byl nadále při chuti. Ve 30. minutě si Štajner ve středu hřiště pohrál s obráncem a vyslal do sóla Breznaníka. Ten se s míčem dostal z levé strany až do vápna a všichni očekávali centr na nabíhajícího Nezmara. Breznaník však překvapil Millera a tvrdou střelou vymetl všechny pavučiny v levé šibenici - 2:0.

Hosté byli z vývoje utkání zaskočeni a kupili chybu za chybou. Slovan tak na branku soupeře nadále vyvíjel obrovský tlak. Miller však střely Gecova i Dočkala dokázal zneškodnit. Slovan tak odcházel do šaten pouze za dvoubrankového vedení.

Aktivita naše hráče neopustila ani po změně stran. Ve 47. minutě nejprve po rohovém kopu třěsně minul branku hlavou Kelič. O dvě minuty později pak šli Nezmar se Štajnerem do brejku, ale hostující Johana zatáhl na poslední chvíli za brzdu. Hostující trenéři reagovali v 53. minutě dvojitým střídáním, které Boleslav probudily z letargie a hosté tak Slovan na tři minuty přivřeli v pokutovém území. V 57. minutě však opět po levé straně unikl Breznaník a nádhernou přihrávkou před branku oslovil Nezmara ke třetímu zásahu Slovanu - 3:0.

V 67. minutě měl na kopačce čtvrtý gól Gebre, ale sám před Millerem neuspěl. Ofenzivní choutky Slovanu přerušil v 73. minutě rozhodčí, když přísnou druhou žlutou kartou ocenil zákrok Gecova. Slovan se tak stáhl na svojí polovinu a hrozil již pouze z brejkových situací. První z nich neproměnil Hadaščok. Druhý brejk pak v závěru utkání přeci jen zakončil parádní představení Slovanu. Vácha přesprintoval celé hřiště, aby dokončil zkázu soupeře - 4:0. Slovan si tak po nepovedeném vstupu do jarní sezóny spravil chuť, když čtyřmi góly skolil zdatného soupeře, kterému se navíc U Nisy dlouhodobě dařilo.