FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 2:2
30.05.2009

Gambrinus liga, 30.kolo: SK Slavia Praha vs. FC Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Lukáš Váňa
Naši fotbalisté zakončili sezónu remízou na hřišti mistra. O dělbu bodů se postaral nejlepší ligový kanonýr Andrej Kerić, který si připsal 14. a 15. zásah v sezóně. V tabulce skončil Slovan na třetím místě.
30.kolo, sobota 30.5.2009
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
2:2
(2:1)
SK Slavia Praha: M. Vaniak - P. Grajciar, E. Brabec, D. Hubáček, D. Švento - M. Černý, P. Janda (80. Belaid), L. Volešák, J. Černý - M. Ivana (63. Jarolím), P. Fořt (87. Pekhart).
FC Slovan Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Vulin (75.Nezmar) - Dočkal, Dort (61.Frejlach), Gecov, Liška - Blažek, Kerić.
Branky: 21. Grajciar, 32. Ivana - 44. a 90. Kerić. ŽK: Grajciar - Liška, Frejlach, Kerič, Blažek. Rozhodčí: Drábek - Novák, Zlámal.
Diváci: 17569

Utkání se divákům v Edenu muselo líbit. Ofenzivní fotbal bavil ochozy a zaměstnával obrany obou týmů. Častěji byla v úvodu utkání v permanenci naše obrana. Už ve 2. minutě nebezpečně vystřelil Černý, mířil ale nad branku. To ve 21.minutě se už aktivní Slavia radovala z vedení. Grajciar nechytatelnou ránou otevřel účet zápasu, 1:0.

Ve 32. minutě, když byl ošetřován Košťál, přidala Slavia druhý gól. Za naší obranu si zaběhl Ivana a překonal Zlámala podruhé - 2:0. Domácí dál předvádělí atraktivní, nápaditý fotbal. Přibrzdit se nám je podařilo až ve 44. minutě. Na Liškův centr si skluzem počíhal Kerić a bylo to 2:1. Do přestávky mohlo být ještě veseleji, to by ale Gebe Selassie po Dočkaově centru nesměl trefit pouze břevno!

Druhá půle začala tak jak ta první skončila. Šanci na vyrovnání měl tentokrát Kerić, bohužel pro naše barvy ale zaváhal a vrátvší se Brabec jej o balon připravil. V 53. minutě zaduněla branková konstrukce podruhé. Tentokrát si břevno pochvaloval náš brankář, bylo to po Jandově dělovce.

V 72. minutě zkoušel své střelecké štěstí Blažek, brankář Vaniak byl le připraven. Vyrovnání se náš tým dočkal v 90. mnutě. Kerić dostal balon do běhu a na začínající oslavu domácích připsal malou kaňku - 2:2. Tento výsledek pro áš tým znamenal konec nadějím na druhé místo. Sparta, kterou jsme eoreticky mohli přeskočit ale stejně vyhrála v Mladé Boleslavi. V Příští sezóně tak Slovan bude hrát třetí předkolo Evropské ligy.