FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 0:1
01.03.2008

I.Gambrinus liga, 19.kolo: FC Tescoma Zlín vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Lukáš Váňa
Naši hráči potvrdili domácí vítězství z minulého kola a vezou tři body ze Zlína. Vítěznou branku vstřelil ve 38. minutě utkání Andrej Kerič. Slovan tak udělal velmi důležitý krok k záchraně.
19.kolo, sobota 1.3.2008
FC Zlín FC Zlín
0:1
(0:1)
FC Zlín: V. Baránek - M. Penner, I. Zbožínek, Z. Kroča, L. Pazdera - J. Kraus (81. M. Bačík), D. Šmahaj, M. Zúbek, P. Musil (30. G. Baranyai) - M. Vyskočil, L. Žůrek (63. T. Dujka).
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, M. Holeňák, J. Polák, T. Janů - B. Dočkal, F. Dort, J. Bílek, P. Papoušek (73. J. Dohnálek) - J. Nezmar (68. O. Smetana), A. Kerić (90. P. Košťál).
Branka: 38. Kerić. ŽK: Baranyai - Kerić, Zlámal. Rozhodčí: Makovička - Chytil, Vysloužil, Možíš.
Diváci: 3022

Dopoledne před utkáním navštívil tým na hotelu Michal Jonáš, který se zotavuje z těžké autonehody. Hráčům popřál hodně štěstí a projevil touhu vrátit se co nejdříve k fotbalu. Kdy to ale bude možné Michal zatím neví. Michalovi přejeme brzké zotavení!

Samotný zápas začal podle představ Michala Jonáše i celého našeho týmu. Hned v první minutě se v šanci ocitl Nezmar, který dostal přihrávku do vápna. Balon měl na levou nohu ale trochu pod tělem. Jeho slabou střelu tak obrana zblokovala.

Naši hráči ale pokračovali v tlaku, obléhání branky ale přineslo šanci až v 9. minutě. To napřáhl z pětadvaceti metrů Janů. Nejistý Baránek míč hrudí jen vyrazil před sebe kam dobíhal Kerič. Ten ale v těžké pozici poslal kolenem balon nad branku.

Ve 12. minutě poprvé zahrozili domácí. Rychlý Žůrek byl ale u balonu později než Zlámal, který před vápnem balon zpracoval a pohotově rozehrál. O minutu později kopal přímý kop Papoušek. Těsně před Baránkem míč možná lehce tečoval Nezmar, balon se pak od Baránka odrazil a vykutálel se z malého vápna do prostoru, kde byli jen domácí hráči.

V té samé minutě zahrozili domácí. Dlouhý míč za naší obranu našel zcela volné dva domácí hráče. Musilovu střelu ale vytěsnil na roh vyběhnuvší Zlámal.

Hra se pak na dlouhé minuty uklidila do středu hřiště. Oba týmy jakoby vyčkávaly. První se probudili naši hráči. Ve 38. minutě kopal rohový kop Dočkal, k odraženému balonu se dostal Papoušek. Jeho ránu Baránek opět neudržel a Kerič míč dorazil do sítě - 0:1.

Ve 44. minutě střílel v pádu mimo tyče Dort. O chvíli později musel Zlámal zasahovat proti centru Vyskočila. Závěr poločasu pak přinesl tečovanou střelu Papouška, která skončila vedle branky.

Druhá půle už atraktivní fotbal nepřinesla. Slovan hrál co potřeboval a ofenzivní aktivitu přenechal téměř výlučně na domácím týmu. Hráči Zlína byli ale až na výjimky neškodní. Jediné nebezpečí hrozilo po centrech aktivního Šmahaje. Nejnebezpečnější byl ten z 57. minuty, který mířil na volného Baranyaie. Těsně předním ale odhlavičkoval míč do bezpečí Šinglár.

Největší šanci domácích měl v 74. minutě Dujka. Jeho průnik ale včasným vyběhnutím skvěle zlikvidoval Zlámal. Ten o chvíli později sebral míč z nohy Zbožínka.

Domácí byli v závěru hodně nervózní a k většímu tlaku se nedostali. Naši hráči si tak ze Zlína odvezli důleřité tři body.