FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Most - FCSL 0:1
27.04.2008

I.Gambrinus liga, 27. kolo: FK Siad Most vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Lukáš Váňa
Festival neproměněných šancí, tak by se dalo nazvat naše utkání v Mostě. O naší výhře rozhodl už v 9. minutě Radzinevičius. Brankáře hostí Martina Svobodu ale naši hráči několikrát viděli tváří v tvář, vždy z těchto soubojů vyšel vítězně brankář Svoboda.
27.kolo, neděle 27.4.2008
FK Baník Most FK Baník Most
0:1
(0:1)
FK Baník Most: M. Svoboda - J. Procházka, L. Jamrich (25. P. Čermák), B. Webster, J. Škoda (57. A. Da Silva) - V. Stožický, P. Gedeon, T. Pilař, V. Trubila (86. L. Bogdanov) - T. Pešír, E. Rilke.
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - M. Matula, P. Košťál, J. Polák, J. Liška - T. Frejlach (90. R. Bejbl), F. Dort, J. Bílek, B. Dočkal - T. Radzinevičius (87. M. Holeňák), O. Smetana (64. A. Kerić).
Branka: 9. Radzinevičius. ŽK: Pešír, Stožický, Webster, Da Silva - Frejlach, Dort, Matula, Košťál. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Dobrovolný, Hájek.

Úvod utkání přinesl několik slibných šancí našeho týmu. Už ve 3. minutě se Smetana řítil sám na brankáře Svobodu. Udělal mu ale dlouhou kličku, kterou se dostal ze střeleckého úhlu. Zpětnou přihrávkou tak našel rozeběhnutého Dočkala jehož ránu ale Svoboda dokázal vyrazit.

V 8. minutě poprvé zahrozili domácí, nebezpečný centr Trubily ale Hauzr chytil. Prakticky z protiútoku jsme šli do vedení. Dočkal našel ideální přihrávkou Radzinevičiuse. Ten dostal od domácích zadáků dostatek prostoru i časi aby s rozmyslem skóroval - 0:1.

Ve 22. minutě se zastřeloval domácí kanonýr Pešír, Hauzrovu branku ale těsně přestřelil. Ve 24. minutě se mohl mezi střelce zapsat aktivní Smetana, z úhlu ale branku netrefil. Náš útočník dostal šanci na reparát o čtyři minuty později, kdy postupoval sám na Svobodu. Ve vápně si ale balon zasekl a trefil jen vrátivšího se obránce.

Ve 39. minutě utekl Radzi s Dortem, jejich rychlý brejk zakončoval v ideální pozici Dočkal, Gedeon ale stačil balon tečoval na roh. O minutu později protáhl Hauzra hezkou střelou Pešír. Náš brankář mu ale oplatil ještě hezčím zákrokem a balon vyrazil. V nastaveném čase se ještě blýskl Košťál, když ve vápně skvěle zastavil Rilkeho. Poločas skončil 0:1.

Hned v úvodu druhé ple si na Čermákův centr naběhl Pilař a hlavou těsně minul naší branku. Obraz druhého poočasu byl daný postavením Mostu v tabulce. Domácí zoufale útočili a naši hráči vyráželi do nebezpečných brejků. Oba brankáři ale podávali skvělé výkony. V 53. minutě na Svobodu nevyzrál Radzinevičius, o deset minut později nevyzral Pilař na Hauzra.

V 67. minutě měl velkou šanci Pešír, z malého vápna ale neprostřelil hradbu těl. V 77. minutě měl největší šanc domácích Pilař. Hauzr jeho gólovou hlavičku ale bravurně znešodnil! V 85. minutě mohl zápas definitivně rozhodnout Kerič, na brankáře Svobodu a stíhajícího Gedeona ale neobelstil.

V 86. minutě se souboj Kerič Svobodaopakoval, a opět vyhrál Svoboda. Jeho spoluhráči ale na skvělého Hauzra nevyzráli a Most se tak přiblížil sestupu.