FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 0:0
04.05.2008

I.Gambrinus liga, 28. kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Dynamo České Budějovice 0:0 (0:0)

Michal Vít
V utkání s Budějovicemi dali naši trenéři před středečním důležitým zápasem o Pohár UEFA s Brnem šanci hráčům ze širšího kádru. V prvním poločase pak rozhodně nezaostávali za výkony našich opor a vypracovali si mnoho šancí. Druhá půle již byla vyrovnaná a hosté kontrolovali konečnou bezbrankovou remízu.
28.kolo, neděle 4.5.2008
0:0
(0:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: M. Uvarenko - J. Dohnálek, J. Polák, R. Bejbl, J. Liška - Hudson (67. R. Dejmek), T. Radzinevičius, M. Gecov, D. Lattmann (85. B. Dočkal) - V. Brožík, O. Smetana (80. J. Nezmar).
SK Dynamo Č. Budějovice: P. Kučera - J. Plocek, D. Horejš, T. Hunal, M. Šmíd - P. Mezlík, J. Hílek, D. Homoláč, P. Šíma - J. Svátek, Z. Ondrášek (89. V. Mrkvička).
ŽK: Bejbl - Svátek, Šmíd, Mezlík. Rozhodčí: Královec - Košec, Lhoták, Moláček.
Diváci: 4418

Bouře v sestavě neznala mezí. V ligovém utkání za A tým Slovanu se poprvé objevilo duo Uvarenko a Radek Dejmek. Po delší odmlce se nám předvedli i Lattmann, Brožík a Hudson.

Hráče přivítala na trávníku obrovská choreografie našeho kotle přes celou Východní tribunu, která znázorňovala klubové znaky ostatních klubů Gambrinus ligy podle našich představ.

V úvodu utkání se nová sestava sehrávala a tak první naše akce přišla až ve 12. minutě, kdy si na rohový kop nejvýše vyskočil Brožík, ale Kučera míč vyboxoval do bezpečí.

Právě Brožík hýřil aktivitou a jeho centry na Smetanu dělaly hostům neustálé vrásky. Ve 20. minutě se Brožík na velkém vápně neoroženě vrhl mezi dva stopery Budějovic, vybojoval míč a ve skluzu napálil pouze vyběhnuvšího Kučeru.

Následné minuty patřily jednoznačně našemu týmu a zejména trio Radzinevičius, Brožík, Smetana se staralo o pobavení diváků. Ve 29. minutě Lattmannův střílený přímý kop hosté zblokovali pouze na zadní tyč, kde stál osamocený Radzinevičius, ale v klíčovém momentě minul míč.

O pět minut později jsme předvedli další ukázkovou akci. Po kombinaci středem hřiště se míč dostal až na pravé křídlo k Hudsonovi, jehož centr našel připraveného Brožíka, ten však poslal míč z voleje těsně nad branku!

Ve 38. minutě vybídl Radzinevičius v protiútoku ke skórování Smetanu, který však z úhlu tváří v tvář Kučerovi neuspěl a poslal míč mimo branku.

Ve zbytku prvního poločasu se již nic podstatného nestalo a přestože jsme soupeře přehrávali, náskok jsme si nevypracovali.

Do druhého poločasu už přišli hosté daleko konsolidovanější, což mělo za následek minimální porci šancí z naší strany. Ta největší přišla až v 69. minutě, kdy Smetana dostal míč na vápno a z otočky vypálil. Jeho střela mu sedla, ale těsně minula vzdálenější tyčku hostující branky.

Pokud řekneme, že toto byla jediná větší příležitost ve druhém poločase, nebudeme bohužel daleko od pravdy. Střídající Dočkal s Nezmarem sice hru oživili, ale k šancím to nevedlo. V 90. minutě pak vstřelil Nezmar branku, která však nebyla uznána kvůli údajné předchozí ruce našeho hráče.

Divíte se, že zde není popsaná žádná hostující šance? Pak se divíte správně, ale hosté si opravdu nic nevytvořili a jejich výkon směrem dopředu se dá označit za bezzubý.

Hráči širšího kádru dokázali, že se s nimi musí v "áčku" počítat. Bezbranková remíza s ligovým soupeřem se v kombinované sestavě dá označit za úspěch, přestože jsme měli určitě na víc. Nyní už však směřujeme svůj zrak na středeční odvetu semifinále Poháru ČMFS, kdy se U Nisy od 20:00 utkáme v přímém souboji o Pohár UEFA s Brnem. Přijďte naše hráče povzbudit i Vy!