FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 1:5
01.12.2014

Juniorce letošní derniéra nevyšla. S Jihlavou inkasovala pět branek

Lukáš Michalík
Liberec - V mrazivém počasí se dnes liberecká juniorka rozloučila s podzimní částí Juniorské ligy. Bohužel, stejně jako áčku, se našim mladíkům rozlučka s kalendářním rokem 2014 vůbec nepovedla. Hosté z Jihlavy, s exlibereckým Kolouškem v čele, na Městském stadionu jednoznačně zvítězili.
21.kolo, pondělí 1.12.2014, 13:00, Městský stadion - Jeronýmova ul.
1:5
(0:3)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Zoul – Bouška, Egert, Maršálek, Ondráček - Soungole, Dydowicz - Drobílek, Machuča (46. Henzl), Jánošík (46. Zitka) – Vojtěšek (69. Polívka).
FC Vysočina Jihlava: Vejmola (46. Soukup) – Hron, Kriegsmann, Mlakič, Klusák - Demeter, Koloušek - Kelbler (73. Mazel), Kliment, Zábrodský - Duda (80. Pěnkava).
Branky: 53. Bouška (pen.) – 4. a 24. Kliment, 39. a 65. Zábrodský, 83. Demeter. Rozhodčí: Melichar – Poživil, Myška. ŽK: Egert, Soungole (LIB).
Diváci: 50

V chladném počasí prvního prosincového dne se v úvodu zápasu lépe prezentovali hosté z Jihlavy. Již ve 4. minutě obdržel na levé straně míč Jan Kliment, který se rychlou kličkou na střed uvolnil a utaženou placírkou na zadní tyč rozvlnil síť za Zoulovými zády poprvé.

V 16. minutě měl po přetaženém centru na zadní tyči dostatek času na zakončení Drobílek, ale jeho nepříliš razantní střelu jihlavský brankář bez problémů kryl. Ve 24. minutě se v podstatě opakoval scénář před prvním gólem hostí. Naši hráči ledabyle přišli o míč ve středu hřiště, odkud se balón přenesl doleva na Jana Klimenta, který si opět navedl míč do středu hřiště a přízemní křižnou ranou vstřelil druhou branku.

Stejný hráč mohl už po půl hodině hry zkompletovat hattrick. Centr z hloubi pole propadl až na zadní tyč, kde stál znovu domácí obranou opomenutý Kliment, který však překvapen velkou šancí tentokrát selhal a netrefil prázdnou branku. Příliš ho to ale mrzet nemuselo, protože o šest minut později skórovala Vysočina potřetí. Po standardce Kolouška se placírkou prosadil Jan Zábrodský.

Oba týmy stačily ještě do poločasu jednou zahrozit. Nejprve po hezké kombinaci hostí odcentroval Kliment pod sebe na Kolouška, který napálil skákavý míč, ale tentokrát se výborným zákrokem vyznamenal gólman Zoul. Na druhé straně po šikovném uvolnění vypálil Bouška, ale ani jihlavský Vejmola se nenechal zahanbit a Bouškovu gólovou pumelici vyškrábl nad branku.

Vstup do druhé půle vyšel lépe našim mladíkům, kteří v 53. minutě po faulu na střídajícího Henzla zahrávali pokutový kop a ten s přehledem proměnil Lukáš Bouška. Fotbalisté v modrobílém se snažili nadechnout k náporu, šance ale nepřicházely a Vavruškovi svěřence navíc uzemnil čtvrtý zásah soupeře. Domácí znovu chybovali v rozehrávce, následně vysunul jihlavský Duba nabíhajícího Kelblera, jehož přesnou pobídku usměrnil do branky znovu Jan Zábrodský. O chvíli později se mohl prosadit také asistující Kelbler, jeho střelu ale zastavila tyč.

V 76. minutě se Slovan řítil do přečíslení, Bouška vysunul Drobílka, ale jeho zakončení z úhlu zneškodnil střídající gólman Vysočiny Soukup. Hosté odpověděli akcí agilního Klimenta, jenž se prohnal středem hřiště až do stoprocentní šance, ale ztroskotal na posledním protivníkovi, brankáři Zoulovi. Tečku za gólově bohatým utkáním učinili Jihlavští v 83. minutě a nutno podotknout, že tentokrát s notnou dávkou štěstí. Z pravé strany doletěl přetažený centr přímo k nohám Kolouška, který chtěl míč napálit z voleje, ale zakončení mu nesedlo. Naneštěstí pro náš tým však Kolouškem odražený míč skončil přesně u Patrika Demetera, který jej z jednoho dotyku poslal do branky.

Juniorce Slovanu tak poslední utkání v tomto roce nevyšlo, Jihlava zvítězila vysoko 5:1 a naši talenti v tabulce přezimují na dvanáctém místě.