FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - Slovan B 2:2
26.07.2015

Juniorka dohnala v Českých Budějovicích dvougólovou ztrátu a díky Knejzlíkovi brala bod

Jakub Martínek
České Budějovice/Liberec - Svěřenci trenéra Pavla Čapka ukázali hned v úvodu nové sezóny velký charakter. Na jihu Čech sice dlouho prohrávali o dva góly, nakonec ale bez bodu z Českých Budějovic neodjeli. Nejdůležitějším mužem v dresu Slovanu se stal Karel Knejzlík, který se postaral o obě branky liberecké juniorky a svému týmu tak zachránil alespoň bod.
1.kolo, neděle 26.7.2015, 13:00, SCM Složiště
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice "B"
2:2
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
SK Dynamo Č. Budějovice "B": Coufal – Křiváček, Janoch, Havel, Jenne – Lima (73. Horák) – Wermke, Otepka (64. Čadek), Vaněk (24. Hrachovec) – Pasecký (79. Tušer), Bálek.
FC Slovan Liberec B: Hroššo – Čuřík, Šustr, Chlumecký, Henzl (74. Kaiser) – Bláha, Pospíšil (53. Dydowicz) – Barac (87. Krejčí), Machuča (81. Tabeira), Knejzík – Frimmel.
Branky: 18. Pasecký, 47. Lima - 60. a 72. Knejzlík. ŽK: 2:0 (36. Otepka, 55. Jenne). Rozhodčí: Černý - Fišer, Pečenka.

Úvodní minuty utkání byly v jasné režii liberecké juniorky. Ta v první čtvrthodince hýřila aktivitou a měla herní převahu. Přesto se v osmnácté minutě jako první dostali do vedení České Budějovice. Křiváček poslal do šestnáctky přízemní centr, který minul Vaněk. Za ním ale ještě stál osamocený Petr Pasecký a ten střelou z první uklidil balon do sítě.

V jednadvacáté minutě už mohlo být srovnáno. Lima ztratil balon před vlastním pokutovým územím, čehož využil Barac. Ten ale svoji následnou střelu poslal těsně vedle. Závěr první poločasu už žádnou změnu skóre nepřinesl. Hra se totiž vyrovnala a ani jeden z týmů se do žádné větší příležitosti nedostal.

Lepší vstup do druhého dějství měli mladí fotbalisté Dynama, kteří se dvě minuty po změně stran dostali už do dvoubrankového trháku. Po závaru před brankou sice pálil Hrachovec pouze do připraveného gólmana Hrošša. Odražený balon nejrychleji sebral pohotový Everson De Lima, který už ale libereckého brankáře překonal.

Juniorka Slovanu se gólově probudila až po hodině hry. Centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde číhal Karel Knejzlík a snížil na rozdíl jediné branky. Tentýž hráč se osmnáct minut před koncem postaral také o konečný výsledek zápasu. Zmatků v obraně Českých Budějovic dokonale využil Karel Knejzlík, který si došel pro svůj druhý gól po centru Barace.

Mladé naděje si tak po výsledku 2:2 odvezly z jižních Čech alespoň bod. Další utkání je naplánováno na příští neděli 2.8., kdy náš tým bude hostit na Městském stadionu Příbram.