FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:3
07.08.2017

Juniorka na Mladou Boleslav nestačila, prohrála 2:3

Liberec - Juniorka v pondělí od 13 hodin přivítala úřadující mistry z Mladé Boleslavi. Po první půli sice prohrávala 0:2, po změně stran ale vyrovnala a zápas zdramatizovala. Namísto obratu však přišla studená sprcha v podobě penalty, z níž Ladra uzavřel na konečných 3:2 pro Sředočechy.
2.kolo, pondělí 7.8.2017, 13:00
2:3
(0:2)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Baláž (46. Blažek), Petr, Micovčák (C), Kazda (66. Michalec), Lehoczki, Prokš, Kristian (80. Lábek), Gembický, Kvída.
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Komárek (56. Procházka), Křapka, Klíma, Kühnel (C), Novák (76. Kopa), Ladra (85. Košek), Rudzan, Zabiranský (82. Krčmář), Vejr (62. Dohnalík), Klobása.
Branky: 52. Rudzan (vl.), 60. Micovčák - 26. Klobása, 41. Novák, 63. Ladra (pen.). Rozhodčí: Ginzel - Petřík, Vlček. ŽK: 63. Kazda - 31. Zabilanský, 90. Kopa.

Hosté začali aktivně a byli u míče mnohem častěji. Na první vážnější šance se však čekalo až do třetí desetiminutovky. Stanislav Klobása pronikl obranou a přeloboval vybíhajícího France, Kvída však na poslední chvíli vykopl míč mířící do prázdné branky na roh. Z něj však už Mladá Boleslav udeřila.

Centrovaný balon propadl až ke Stanislavu Klobásovi, který ho zblízka bez potíží nasměroval do sítě. Takřka vzápětí mohl Slovan vyrovnat, když zpoza šestnáctky vypálil Dominik Gembický, jeho technickou sřelu směřující do levé šibenice ale Jedlička parádně vyrazil na roh.

Velmi blízko vyrovnání byl Slovan po půlhodině hry. Po faulu na Micovčáka byla nařízena penalta, kterou však sám Erik Micovčák neproměnil a nechal pouze vyniknout hostujícího brankáře Jedličku. Ten totiž vystihl směr střely a pohotově ránu vytáhl z prostoru tří tyčí. V závěru poločasu pronikl do vápna Petr, slabou střelou ale Jedličkovi problémy nenadělal.

A přišel trest. Po protiútoku přilétl do vápna Slovanu centr, který obrana srazila pouze na penaltový puntík. Zde si míč našel Daniel Novák a prudkou ranou nedal Francovi šanci zasáhnout. Ládr mohl ještě těsně před hvizdem sudího přidat třetí gól, tentokrát ho ale Franc vychytal.

Brzy po změně stran Slovan snížil. Po Petrově akci po pravé straně vypálil Kazda pouze do břevna, míč se ale odrazil pouze do hlavy obránce Ondřeje Rudzana a od něj doputoval až do sítě. Vstřelený gól Slovan nakopl a rázem si počínal mnohem aktivněji.

Za to byli naši hráči odměněni. Po hodině hry Erik Micovčák napřáhl k přesné ráně z hranice vápna a poslal míč k pravé tyči. Radost však netrvala dlouho. Jen o několik minut později Kazda fauloval ve vápně a Tomáš Ladra nasměroval penaltu do protipohybu brankáře France, čímž vrátil Mladé Boleslavi vedení.

Čtvrt hodiny před koncem byl Slovan blízko vyrovnání, Michalec však ve vápně skákající míč několik metrů před brankou pouze promáchl. O chvíli později zase Micovčák z přímého kopu těsně přestřelil bránu. Pět minut před koncem pro změnu Prokš hlavou z malého vápna minul hostující branku.

Přes veškerou aktivitu už se svěřencům trenéra Holeňáka nepodařilo vyrovnat, Mladá Boleslav si tak po dramatickém úvodu druhé půle odvezla z Liberce všechny tři body.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Měli jsme špatný start, nezachytili jsme první čtvrthodinu. Soupeř měl spoustu rohů a z jednoho z nich dal poté i gól. Poté jsme se dostali do hry a začali jsme být nebezpečnější. Měli jsme velkou šanci Gembického, následně jsme nedali penaltu... Druhá část první půle už byla z naší strany lepší, alezkrátka tomu chyběl gól. Po změně stran jsme hru vyrovnali, srovnali na 2:2, ale místo toho, abychom otočili, jsme udělali třetí chybu a z ní dostali další gól.