FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 4:2
30.07.2017

Juniorka na úvod sezony nestačila na pražskou Duklu

Praha - Ještě před A-týmem vstoupila do nové sezony naše juniorka. Start jí ovšem nevyšel podle představ. V prvním kole totiž Slovan nestačil na pražskou Duklu a z hlavního města si přivezl porážku 2:4.
1.kolo, neděle 30.7.2017, 10:15
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
4:2
(2:1)
FK Dukla Praha: Hruška – Šimek, Lauko, Dancák (85. Vyleta), Vlček (75. Greš), Brabenec (80. Lohoyda), Luong (K), Kozel, Duranović (46. Král), Kaník, Douděra.
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Blažek (K), Dokič (75. Prokš), Baláž, Petr, Kazda, Lehoczki, Michalec (60. Vébr), Kristian (65. Dvořák), Gembický.
Branky: 9. Douděra, 37. Vlček, 56. Brabenec, 80. Brabenec – 26. Petr, 85. Gembický. Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Pečenka. ŽK: 80. Brabenec (DUK), 87. Kozel (DUK), 90+1. Douděra (DUK) – 54. Heppner (LIB).

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Hned ve čtvrté minutě po přímočaré akci na pravé straně a následném centru hlavičkoval sám jeden z útočníků Dukly, mířil však pouze do míst, kde stál připravený Jan Franc. O chvíli později už se však skóre měnilo. Zdálo se, že dlouhý centr doplachtí do rukavic brankáře Slovanu, ten však vysoký míč a souboj s protihráčem poněkud podcenil a míč se tak přičiněním Davida Douděry dostal až těsně za brankovou čáru.

Renomé si Franc napravil ve 22. minutě, kdy skvěle zlikvidoval samostatný únik Dukly. A přišlo vyrovnání. Petr Petr se chytře uvolnil ve vápně a ranou k levé tyči nedal Hruškovi šanci. Přesto po polovině zápasu Pražané vedli. Adam Vlček sice nejprve neuspěl s přihrávkou, nicméně míč se k němu odrazil zpět a forvard Dukly vyřešil akci jednoduše ranou k tyči.

Domácí tým měl i po změně stran převahu a ta brzy vyústila v odskočení na rozdíl dvou branek. Vojtěch Brabenec pláchl obraně, prodral se až do vápna a svým přízemním pokusem se nemýlil. Hruška sice nebyl zcela bez práce, s prudkou ranou zpoza vápna si však poradil a pražský tým tak i nadále držel vedení.

Čtvrt hodiny do konce měl Slovan velkou šanci vrátit se do zápasu, když byla pro tým Miroslava Holeňáka nařízena penalta. Petr Heppner však svou ránu umístil do prostoru, kam skákal gólman Hruška, a ten tak Duklu znovu podržel.

Dle formule nedáš - dostaneš následně jen o dvě minuty později utekl po levé straně znovu Vojtěch Brabenec a také tentokrát France překonal. V závěru sice Dominik Gembický postupoval od půlky hřiště sám na brankáře a akci proměnil v druhý gól Slovanu, na porážce už tím ovšem nic nezměnil.

Juniorka tak v prvním kole podlehla Dukle Praha 2:4.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): Máme za sebou dobrý zápas, bohužel však s nelichotivým výsledkem. Dostali jsme čtyři branky, což je zkrátka moc. Celé to načal takový gól negól, kdy brankář Franc chytal dlouhý nákop a pomezní rozhodčí odmával, že míč chytil až za brankovou čarou. Poté jsme sice po pěkné akci vyrovnali, ale nechali jsme si dát ještě jeden gól do poločasu. Po přestávce jsme z brejku po naší akci dostali třetí gól a něco podobného se opakovalo i v závěru. Neproměnili jsme penaltu, která nás mohla vrátit do zápasu, a následně soupeř zvýšil na 4:1. Dominik Gembický pak už jen z úniku uzavřel na 2:4. Celkově je prohra nejspíš zasloužená, několikrát nás také podržel gólman Franc, zároveň mě ale mrzí, že jsme sami neproměňovali další šance nebo dokonce penaltu. Na tom musíme zapracovat.