FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:2
31.07.2016

Juniorka na úvod sezony remizovala s Mladou Boleslaví 2:2

Liberec - Stejně jako A-tým zahájila juniorka sezonu proti Mladé Boleslavi, mladíci se však představili na vlastním hřišti. Přestože v první půli prohrávali už o dvě branky, nakonec dokázali vyrovnat a vybojovali proti silnému soupeři cenný bod.
1.kolo, neděle 31.7.2016
2:2
(1:2)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Kolář – Chlumecký, Heppner (81. Prokš), Šustr (C), Čuřík – Bláha, Mačucha (67. Dudek), Obročník (89. Baláž), Barac (73. Kazda), Šulc – Micovčák.
FK Mladá Boleslav: Vejmola – Lukeš, Polom, Kühnel, Novotný, Košek (79. Rudzan), Vodháněl (C), Dohnalík, Albina Travys (81. Zabilanský), Frömmel (63. Kořínek), Glöckner.
Branky: 32. Heppner, 66. Bláha – 15. Travys Albina, 22. Vodháněl. Rozhodčí: Koval – Poživil, Vít. ŽK: 27. Martin Čuřík (LIB), 73. Šulc (LIB) – 80. Roman Novotný (MBL).

Úvod utkání poznamenal podmáčený terén, který oběma týmům ztěžoval kombinaci. První šance přišly po standardních situacích, ani jedna branka však nebyla vážněji ohrožena. Po čtvrthodině hry se však hosté z penalty dostali do vedení, když se prosadil Patrick Travis Albyna.

Po 22 minutách bylo ještě hůř. Nejprve se prosadil Jan Vodháněl a o chvíli později mohli Mladoboleslavští přidat třetí branku, ale brankář Kolář tentokrát parádním zákrokem zachránil svůj tým. A Slovan se i díky tomu nadechl ke snížení.

Ve 32. minutě se podařilo skórovat Petru Heppnerovi a bylo to rázem 1:2. Stejný výsledek svítil na světelné tabuli také po 45 minutách hry, do kabin tak Mladá Boleslav odcházela s těsným vedením a mohla být spokojenější.

Slovan začal druhý poločas aktivně, nicméně byli to hosté, kteří se dostali do první vážnější šance. Ondřej Kolář si však s ránou uvnitř velkého vápna dokázal poradit a vyrazil ji na roh. A v 66. minutě se naši mladíci dočkali vyrovnání, když se prosadil Ondřej Bláha.

V závěru utkání se oba celky snažili převážit skóre na svou stranu, hra však byla často natahována střídáními či dalšími přerušeními a čas tak rychle utíkal. I přes snahu obou soupeřů tak utkání skončilo remízou 2:2.