FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 1:0
18.04.2016

Juniorka nestačila na lídra tabulky, ze hřiště Sparty si veze prohru 0:1

Dominik Jakubec
Praha - Na hřišti suverénního lídra tabulky, pražské Sparty, nastoupila v pondělí naše juniorka k 28. kolu Juniorské ligy. Zápas dohrávali svěřenci trenéra Pavla Čapka v deseti a nakonec si z hlavního města odvezli těsnou porážku 0:1.
28.kolo, pondělí 18.4.2016, 13:00, hř. P6, Vaníčkova
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
1:0
(1:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
AC Sparta Praha: Štěch – Steinhöfer, Piško, Hovorka (63. Těžký) – Wiesner, Cabadaj (83. Šíma), Kitanovič (71. Císařovský), Záviška (C), Matoušek (46. Mustenagadič) – Špaček, Novotný (78. Hašek).
FC Slovan Liberec: Hladký – Bartošák (74. Cal), Bláha, Machuča (67. Micovčák), Pulkrab, Dynowicz, Berežný, Krejčí (46. Chlumecký), Frimmel (C), Obročník, Čuřík.
Branky: 42. Špaček. ŽK: Novotný - Krejčí. Rozhodčí: Zadinová - Myška, Šimáček. ČK: 58. Berežný.

Domácí tým vstoupil do zápasu velmi aktivně a poctivým napadáním ztěžoval Slovanu hru. Brzy si také Sparta vytvořila první vážnější šanci, když Kitanovič vypálil zpoza velkého vápna, brankář Václav Hladký však byl u své pravé tyče včas a dokázal balon chytit. Ten si o deset minut později poradil také s příležitostí Závišky, jehož skákavou střelu vyrazil do bezpečí.

Hra se postupně více vyrovnala, přesto to byla právě Sparta, kdo si vytvořil další šanci. Po necelé odehrané půlhodině pálil ze zhruba třiceti metrů z přímého kopu Steinhofer, který však mířil přímo do náruče našeho brankáře. Přesto šla Sparta před koncem poločasu do vedení. Po rychlém brejku dostal Jan Špaček od Novotného přihrávku před prázdnou branku a touto příležitostí mladý útočník nepohrdl.

Také ve druhé půli se domácí prezentovali aktivní hrou, nicméně brzy přišla také velká šance Slovanu. Lukáš Bartošák se uvolnil na hranici velkého vápna a vypálil, míč však přihrál v náruči Marka Štěcha. Prakticky ihned z protiútoku zase Záviška vracel míč před branku a Novotný zblízka přestřelil.

Velká komplikace však přišla záhy. Na hranici velkého vápna zastavil skluzem akci soupeře Berežný a od rozhodčí Zadinové viděl rovnou červenou kartu. Následný přímý kop sice Sparta nedokázala proměnit, Slovan ale musel dohrávat v deseti. Toho mohli domácí využít, když dvacet minut před koncem pálil Špaček zblízka z voleje takřka na prázdnou bránu, v těžké pozici ale přestřelil.

V závěru se Slovan snažil s výsledkem něco udělat, v oslabení to měl ovšem velmi těžké. Naopak se v 82. minutě musel opět předvést Hladký, aby udržel ztrátu pouze jednobrankovou. V závěru už naši hráči nedokázali skóre srovnat, a tak se ze hřiště prvního týmu tabulky vrací bez bodu.