FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 1:5
03.11.2014

Juniorka nestačila na posíleného lídra, Boleslav zvítězila vysoko 5:1

Lukáš Michalík
LIBEREC - Fotbalisté liberecké juniorky dnes hostili velice silného soupeře, vedoucí tým tabulky z Mladé Boleslavi. Hosté nastoupili s několika ofenzivními posilami z áčka v sestavě, což se v konečném součtu ukázalo jako klíčové. Juniorka Boleslavi v Liberci vůbec poprvé bodovala, zároveň našemu mužstvu přichystala první domácí porážku v sezóně.
17.kolo, pondělí 3.11.2014, 13:00, Městský stadion - Jeronýmova ul.
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:5
(1:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Zoul - Bouška (84. Polívka), Bong, Maršálek - Ondráček, Sackey (74. Zitka) - Kaiser, Machuča, Drobílek (68. Tabeira), Calazans (79. Vojtěšek) - Budnik (79. Janošík).
FK Mladá Boleslav: Hankič – Thalamy, Křapka, Pajer, Houžvička – Kateřiňák - Vukadinovič (74. Lacek), Mehanovič (79. Zemánek), Zahustel (62. Kozma), Lalkovič (74. Hodač) – Klobása (84. Lakatoš).
Branky: 26. Budnik – 71. a 77. Kozma, 47. Zahustel, 57. Mehanovič, 64. Klobása. Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Simmerová. ŽK: 21. Calazans – 29. Lalkovič. Diváci: 60.
Diváci: 60

Úvod do utkání měli lepší hosté z Boleslavi, kteří drželi míč častěji na kopačkách a poměrně zdařile kombinovali. První vážnější příležitost si však paradoxně vypracovali naši fotbalisté. Drobílek si zaběhl na přesný oblouček za obranu a měl dostatek času rozmyslet si své zakončení. Liberecký záložník se rozhodl napálit skákavý balón, ale trefil pouze boční síť. Boleslav se nenechala zahanbit a brzy přispěchala s odpovědí. Centr do vápna jeden z hostujících hráčů sklepl hlavou na malé vápno, kde stál osamocený Klobása, který ale z první trestuhodně minul bránu.

Po hektickém úvodu se postupem času hra uklidnila, několik střeleckých pokusů se neujalo, ovšem ve 26. minutě se už skóre měnilo. Po rohovém kopu našeho týmu zavládl v pokutovém území Boleslavi chaos, po němž se míč odrazil k nohám Jevgena Budnika, který zády k brance elegantní patičkou otevřel gólový účet zápasu.

S hosty inkasovaná branka viditelně zacloumala, přesto se snažili do poločasu alespoň vyrovnat. S chutí hrající Lalkovič vedl z levé strany rychlý kontr Boleslavi, následně odcentroval na zcela volného Vukadinoviče, který ale z bezprostřední blízkosti pálil jen do boční sítě. Poté znovu zahrozili domácí. Bouška oslovil přesným pasem Drobílka, kterého však zradilo zpracování a také dobře vyběhnuvší gólman Hankič, jenž Drobílkovi překazil zakončení. Neposedný balón se ale odrazil přímo k Budnikovi, který byl v obrovské šanci, ale míč napálil jen do jednoho z bránícíh soupeřů. Vzápětí hosté využili okénka v otevřenné obraně Libereckých. Lalkovič postupoval z úhlu sám na Zoula a k nevoli dvou volných spoluhráčů se rozhodl zakončit, branku však přestřelil.

Těžko říci, co se o poločasové přestávce dělo v kabině Středočechů, ale po změně stran Boleslavští na svého soupeře vlétli ve velkém stylu, vysoko napadali a to se jim vyplatilo. Ve 47. minutě nezkrotil Maršálek centr Vukadinoviče, k míči se tak prodral Ondřej Zahustel a ve skluzu mezi nohama Zoula protlačil míč do branky. Slovan zahrozil střelcem Budnikem, který stál na konci pohledné biliárové kombinace na jeden dotyk. Ukrajinský forvard se uvnitř vápna rychlou kličkou uvolnil, jeho technickému pokusu ovšem několik decimetrů scházelo.

V 57. minutě Boleslavští znovu zaútočili do nesformované obrany Slovanu. Zahustel pláchl po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Vukadinoviče, který se neukvapil a předal balón Mirzadu Mehanovičovi. Bosenský kanonýr zachoval chladnou hlavu a křižnou střelou levačkou prostřelil Zoula. Boleslavi vedoucí gól dodal klid a hostující fotbalisté začali získávat viditelnou převahu. Po půl hodině hry se opět činil dvorní nahravač hostí Miljan Vukadinovič. Srbský křídelník posadil centrovaný míč přímo na levačku Stanislava Klobásy, jehož volej zastavila až síť liberecké branky. Snížit poté mohl Machuča, ale jeho gólové zakončení uvnitř vápna zblokoval mimo prostor tří tyčí boleslavský obránce.

V 71. minutě po levé straně znovu prchl rychlonohý Lalkovič, který naservíroval míč před prázdnou branku střídajícímu Danielu Kozmovi a ten už neměl problém přesně zakončit. Boleslavský žolík se gólově prosadil ještě o šest minut později. Tentokrát si Daniel Kozma vyhlédl centr z hloubi pole, předskočil svého strážce a pohotově za pomoci tyče vstřelil svůj druhý gól. Naše juniorka tedy posílené Boleslavi podlehla vysoko 1:5 a připsala si vůbec první porážku na domácím hřišti v této sezoně.