FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 2:2
01.09.2017

Juniorka neudržela dvoubrankové vedení a s Plzní remizovala 2:2

Dominik Jakubec
Liberec - V souboji druhého týmu s předposledním přivítal Slovan v pátek na stadionu U Nisy Plzeň. Naše juniorka se favoritů rozhodně nezalekla a ve druhé půli vedla dokonce 2:0, nakonec se ale musela spokojit s jedním bodem.
6.kolo, pátek 1.9.2017, 13:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:2
(1:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Konečný – Heppner, Ulbrich (83. Dokič), Blažek (C), P. Petr (86. Žižka), Kazda, Prokš, Dvořák, Michalec (86. Baláž), Kristian (90. Vébr), Gembický.
FC Viktoria Plzeň: Mařík – Novák (C), Vacovský, Kadar, Řezníček, Ryška (46. Štursa), Suchý, Mudra (73. Vilček), Pavlík, Pek, Arzberger (79. M. Petr).
Branky: 30. Gembický, 56. Kristian - 64. Řezníček, 76. Vilček. Rozhodčí: Klíma - Wilczek, Novák. ŽK: 75. Ulbrich, 78. Blažek - 40. Mudra. ČK: 88. Blažek.

V úvodu utkání sice měli více ze hry hosté, dlouho se jim ovšem nedařilo ohrozit libereckou branku. Promoklý trávník oběma celkům ztěžoval hru a na šance si tak museli přítomní diváci počkat. První vážnější ohrožení jedné z branek přišlo až ve 22. minutě, kdy Kazda prošel přes dva obránce do hostující šestnáctky, z úhlu však na rohu malého vápna minul bránu.

Liberečtí postupně převzali otěže utkání a byli za to odměněni. Po půlhodině hry utekl na pravém křídle obráncům Dominik Gembický, namířil si to rovnou do vápna a tvrdou ranou propálil vybíhajícího brankáře Maříka.

Ještě před změnou stran mohl Slovan dokonce své vedení ještě zvýšit. Po povedené akci se do pokutového území prodral osamocený Petr Petr, Mařík ho ale skvělým zákrokem vychytal. Domácí tak po poločase vedli 1:0.

Hosté do druhé půle vstoupili s aktivitou a jasným cílem vyrovnat. Na pozornou obranu Slovanu se jim však nedařilo vyzrát. Naopak tým trenéra Holeňáka brzy odskočil na rozdíl dvou branek. Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Michal Kristian a uklidil ho k tyči.

Vzápětí mohli domácí ještě zvýšit. Michalcovu ránu však zlikvidoval brankář Mařík a vzápětí se vypořádal i se samostatným únikem Petra, jehož dloubák usměrnil na roh. Viktoria se ale nevzdala. Po rychlé kombinaci se ve vápně zjevil Jakub Řezníček a přesnou ranou k vzdálenější tyč snížil.

To nemuselo platit dlouho, Maříkovi totiž jen o dvě minuty později vypadl z rukavic centrovaný míč a Michalec pálil takřka do prázdné branky, ale plzeňský brankář své zaváhání napravil a skvělým zákrokem míč chytil. Svůj tým podržel i o chvíli později, kdy zblízka vychytal Ulbricha.

Plzni se i díky tomu čtvrt hodiny před koncem podařilo vyrovnat. Dlouhý míč doputoval až za obranu, kde si ho našel Tomáš Vilček, který zblízka propálil Konečného. V samotném závěru se navíc po druhé žluté kartě pro Blažka musel Slovan bránit v deseti. Plzeňští tlačili, Štursa ani Řezníček však na Konečného nevyzráli. Utkání tak skončilo remízou 2:2.