FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Neugersdorf 1:0
13.01.2017

Juniorka porazila v prvním přípravném zápase Neugersdorf

Liberec - Svůj první zimní přípravný duel si v pátek odbyl juniorský tým Slovanu. V Heřmanicích i přes nepříliš fotbalové počasí zvládl zápas s Neugersdorfem a po jediné brance ze samotného úvodu utkání zvítězil 1:0.
příp., pátek 13.1.2017, 14:00
1:0
(1:0)
FC Oberlausitz NeugersdorfFC Oberlausitz Neugersdorf
FC Slovan Liberec: Franc – Prokš, Šustr, Blažek, Chlumecký – Barac, Micovčák – Doležal, Markovič, Kazda – Jagnešák. Střídali: Vrabec, Šustek, Dudek.
Branky: 4. Doležal.

Hráče během utkání nečekaly vůbec snadné podmínky. Na trávník v Heřmanicích se chvílemi snášel sníh a míč kolikrát odskakoval velmi nepředvídatelně. Tím se však juniorka Slovanu nenechala zaskočit a do zápasu vstoupila velmi dobře!

Hned ve třetí minutě zatáhl Markovič míč po levé straně a následně ho posunul na Jagnešáka, jenž je v juniorce na zkoušce. Od něj putoval balon k Ondřeji Doležalovi který po rychlé akci postupoval sám na brankáře. Se situací si poradil skvěle a přestože si gólman na střelu sáhl, vyrazit míč už nedokázal.

O chvíli později mohl Slovan dokonce zvýšit skóre. Přes obranu soupeře se prosadil Jagnešák, který také přeloboval německého brankáře, balon však na poslední chvíli vykopl jeden ze soupeřů z brankové čáry. V samotném závěru první půle mohl Neugersdorf vyrovnat, ale po závaru před brankou pálil jeden z hráčů pouze těsně vedle.

Druhý poločas již na těžkém povrchu příliš příležitostí nenabízel. Většina útočných akcí končila již v zárodku a brankáři příliš práce neměli. Na úvod přípravy si tak naše juniorka připsala velmi dobrý výsledek, když si poradila s kvalitním německým celkem.

Další přípravný duel čeká juniory ve středu, kdy by svěřenci trenéra Pavla Čapka měli v Nymburce nastoupit proti Jablonci.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Vzhledem k tomu, že jsme stále v období spíše takové té kondiční přípravy, to pro nás byl velmi kvalitní zápas. Se stejným soupeřem jsme v předchozích konfrontacích prohráli, posledně dokonce 0:5, takže mi výhra samozřejmě dělá radost. Kluci si vyzkoušeli souboj s německým soupeřem, což jim jistě ve vývoji pomůže. Do průběhu samozřejmě promluvily také náročné podmínky, ale i tak jsem s prvním duelem a hlavně s nším výkonem velmi spokojen.