FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 0:0
18.03.2013

Juniorka potvrdila roli remízového krále a s pražskou Duklou hrála bez branek

Jakub Martínek
Liberec – Pondělní odpoledne znovu patřilo naší juniorce, která se představila na umělé trávě v Doubí a vyzvala pražskou Duklu. Utkání dvou tabulkových sousedů bylo dost vyrovnané a bez větších příležitostí ke skórování. Nakonec se oba celky rozešly spravedlivou remízou, která byla pro Severočechy již desátou v sezóně.
22.kolo, pondělí 18.3.2013, 13:00, Umt. Doubí
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
0:0
(0:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Zoul - Coufal, Patka, Lukes, Beníšek - Dydowicz, Krystan - Kmoníček, Leibl (57. Bouška), Drobílek (68. Káva) - Komenda.
FK Dukla Praha: Tetour - Jeřábek, Juroška, Čapek, Milec, Svoboda, Frycer, Hrazdíra Štěpán, Micka (74. Hrazdíra Šimon), Kunič (60. Kotlík), Podkul.
Branky: bez branek. ŽK: 3:3 (Lukes, Beníšek, Kmoníček - Kunič, Frycer, Micka). Rozhodčí: Vaňkát - Košec, Martínek.
Diváci: 50

Mladé naděje Slovanu vstoupily do utkání hodně aktivně a hned od úvodních minut obléhaly polovinu soupeře. Jako první se do palebné pozice dostal liberecký Kmoníček, jeho nepříjemná rána ale byla včas zblokována bránícími beky. Pražané o sobě dali vědět poprvé ve čtrnácté minutě. Přetažený centr na zadní tyč doputoval až na volného kapitána Čapka, ten ale nezamířil přesně a domácí branku minul.

Prostřední pasáž prvního poločasu patřila spíše hráčům Dukly. Ta se několikrát pokoušela zahrozit po stranách hřiště. Ve dvacáté sedmé minutě ale bosenský útočník Kunič střílel pouze do ochranné sítě nad brankou Zoula. Stejný hráč se o několik minut později dostal i k hlavičce, ta ale skončila hodně podobně jako předchozí pokus. Zbývající minuty už toho moc ke koukání nepřinesly a tak oba týmy odcházely do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se odvíjela v takřka stejném duchu. Pražené byli sice v úvodu aktivnější a několikrát si připravili možnost rohového kopu, se kterým však pokaždé nenaložili zrovna nejlépe. Ani po několika střídáních na obou stranách a pár udělených kartách se obraz hry neměnil. Za největší šanci druhé půle se tak dala brát ta ze třiaosmdesáté minuty, kdy nepříjemně střílel hostující Svoboda. Balon už mířil někam k zadní tyči, liberecký gólman Zoul ale dobře zakročil a konečky prstů jej vytěsnil mimo.

Náš tým tak nenavázal na šesti brankovou přestřelku z Českých Budějovic a v domácím prostředí pouze remizoval s Duklou Praha. Pro mladé fotbalisty z města pod Ještědem to tak byl již desátý zápas, který nepoznal vítěze, což je zatím nejvíce v celé Juniorské lize.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "Opět nám chybělo lepší řešení před finální a finální fáze. Měli jsme špatný výběr místa, situace jsme neřešili dobře a z toho také vyplynula naše gólová nemohoucnost. Jediné z čeho jsme mohli zahrozit byly standardní situace, bohužel z těch jsme také nic vytěžit nedokázali."