FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 2:1
28.07.2014

Juniorka prohrála na úvod nové sezony s obhájcem titulu 1:2

Praha/Liberec - Na půdě obhájců titulu, pražské Slavie, vstoupili do nového ročníku Juniorské ligy naši mladíci. S oproti předchozí sezoně značně obměněným kádrem si sice nevedli vůbec špatně, nakonec ale soupeři podlehli 1:2 a do ročníku 2014/2015 tedy vstoupili porážkou.
1.kolo, pondělí 28.7.2014, 17:00, SK Horní Počernice
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
2:1
(2:0)
SK Slavia Praha: Rakovan – Bejbl, Fialka, Kodr, Dostál – Novák "K", Salašovič – Vošahlík, Peterka, Zámečník – Fotr
FC Slovan Liberec: Zoul – Janošík, Pimpara, Egert, Zítka (62. Bong) – Krejčí (62. Bouška), Frimmel, Ondráček "K", Dydowicz, Drobílek (44. Kaiser) – Ambrož (75. Polívka)
Branky: 5. Peterka, 42. Fotr – 88. Dydowicz, ŽK: 90. Fotr, Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Musil.

Úvod utkání se vydařil lépe obhájcům titulu. Hned po pěti minutách hry unikl po pravé straně Fotr, který poslal přesný pas na malé vápno a zde už měl Jan Peterka velmi snadnou úlohu. Jen o chvilku později se Peterka hnal znovu do zakončení, tentokrát ale gólman Martin Zoul dokázal tečovat jeho pokus mimo prostor tří tyčí.

I nadále se hrál pohledný fotbal na obou stranách, na další zajímavější šanci si ale přítomní diváci museli počkat až na závěr první půle. Ve 39. minutě sice ještě znovu Zoul Peterku vychytal, nakonec ale ještě před přestávkou musel lovit míč ze své sítě podruhé. Zámečník sklepl balon přímo na volného Oskara Fotra a ten hlavičkoval do odkryté branky. První půle tedy přinesla vedení Slavie 2:0 a nic na tom nezměnila ani obrovská šance Denise Frimmela, který z bezprostřední blízkosti mířil těsně vedle.

Ve druhé půli se v další dobré pozici zjevil aktivní Fotr, tentokrát ale nedokázal centr Vošahlíka využít a skóre tedy zůstávalo neměnné. Náš tým se sice pokoušel zabojovat a vyrovnat, hráčům ale scházely klid a přesnost. Když už se dokázali dostat k pokutovému území soupeře, většinou zde opět rychle o balon přišli.

Ještě hůře mohlo pro naše juniory být čtvrt hodiny před koncem. Rakovan se postaral o skvělý výkop, kterým vyslal do úniku Fotra. Proti němu sice vystartoval Zoul, pak si ale svůj nápad rozmyslel a začal couvat. Pražský útočník byl tedy u míče první a bez delšího otálení rovnou vypálil, z voleje ale trefil pouze Zoula.

Gólman Rakovan sice dvě minuty před závěrečným hvizdem přišel o své čisté konto, když Daniel Dydowicz s přehledem zužitkoval přesný pas na malé vápno, ani zdramatizování zápasu však již k vyrovnání nevedlo. V prvním ostrém zápasu sezony tak naši junioři podlehli Slavii 1:2.